TVP wprowadza zmiany w programie. "Wiadomości" skrócone do 10 minut. Wszystko przez mundial

Telewizja Polska planuje spore zmiany w ramówce przed rozpoczęciem tegorocznego mundialu. "Wiadomości" zostaną skrócone do 10 minut. Zakończy się też emisja "The Voice of Poland", "Tak to leciało!" czy popularnego serialu "Wojenne dziewczyny".

Na antenie Telewizji Polskiej szykują się spore zmiany związane z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej. Kilka dni przed rozpoczęciem mundialu zakończy się emisja popularnych produkcji stacji. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl "na czas sportowej imprezy TVP1 przerwie nadawanie wszystkich tytułów z access prime-time i prime-time".

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP. Hennig-Kloska: Wydaje się, że był zaskoczony tą decyzją.

Telewizja Polska wprowadza zmiany w programie w związku z mundialem

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej rozpoczną się w niedzielę 20 listopada w Katarze. Potrwają do 18 grudnia. Oficjalnym nadawcą tego wydarzenia jest TVP. Mecze będą transmitowane w TVP1, TVP2, TVP Sport i TVP 4K. Telewizyjna Jedynka pierwszego dnia mistrzostw będzie transmitować mecz otwarcia Katar-Ekwador o godz. 17:00. Następnie o godz. 20:20 odbędzie się emisja ostatniego odcinka serialu "Wojenne dziewczyny", a o 21:20 zobaczymy przedostatni odcinek programu "Rolnik szuka żony 9". Natomiast od 21 listopada TVP1 będzie transmitować mecze mundialu codziennie o godz. 14:00, 17:00 i 20:00. W przerwach będą nadawane relacje ze studia sportowego. W związku z tym TVP zrezygnuje z emisji niemal wszystkich programów, które były nadawane w godzinach 13:00 - 23:00. Przez niemal miesiąc nie pojawią się takie programy jak: "Wiadomości 15:00", "Gra słów. Krzyżówka", "Przysięga", "Teleexpress", "Jaka to melodia?", „"Klan", "Jeden z dziesięciu", "Alarm!", "Leśniczówka", "Teatr TV", "Magazyn Ekspresu Reporterów", "Wielki test", "Ojciec Mateusz", "Na sygnale" oraz "Komisarz Alex".

Łukasz Mejza w TVP"Wiadomości" TVP o konflikcie w RPP. Jako ekspert Mejza

Telewizja Polska skraca wydanie "Wiadomości"

Zmiany wprowadzono również w "Wiadomościach", których emisja została skrócona do 10 minut. Tylko ten program zostanie w ofercie TVP1 na stałe w trakcie trwania MŚ. "Dziennik bez zmian będzie się rozpoczynać o 19:30, przy czym będzie trwać około 10 minut, ponieważ o 20:00 startować będą kolejne mecze, a między serwisem a relacją z meczu stacja pokazywać będzie krótkie wejścia studyjne zapowiadające dany pojedynek)" - przekazuje portal wirtualnemedia.pl. W kolejnych tygodniach trwania mistrzostw, programy będą stopniowo powracać na antenę. Na antenie TVP2 ramówka zostanie względnie zachowana, tam główne mecze będą transmitowane o godz. 11:00. Dwójka również zakończy emisję niektórych programów przed rozpoczęciem mundialu. 19 listopada odbędzie się finał "The Voice of Poland 13".

Polska w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022 zmierzy się w fazie grupowej z Meksykiem, Arabią Saudyjską oraz Argentyną.

SwipeTo - nowy portal TVPNowy portal TVP - SwipeTo. Przy pytaniu o koszty robi się dziwnie

Więcej o: