Ksiądz obwinia wiernych o zły "obraz życia religijnego": Opamiętajcie się!

- Wstyd mi i brak jakichkolwiek słów - upominał wiernych ksiądz w jednym z kościołów w Kamieniu Krajeńskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Proboszcz parafii pw. apostołów Piotra i Pawła skrytykował niską frekwencję w niedzielnych mszach świętych i oskarżył wiernych o "zły obraz religijny wspólnoty".

Nagranie z komunikatem, który z kartki odczytał prałat Eugeniusz Pepliński, trafiło do sieci. Przez ponad minutę duchowny wyliczał, ile osób uczestniczy w niedzielnej mszy i ile przyjmuje komunię.

W ubiegłą niedzielę w całej Polsce odbywało się liczenie wiernych uczestniczących w kościele w mszy świętej i przyjmujących komunię świętą. W naszej parafii łącznie brało udział w mszach świętych 1025 wiernych - co stanowi zaledwie 28 proc. ogółu parafian, a komunię świętą przyjęły 483 osoby - co stanowi 24 proc. uprawnionych do komunikowania

- mówił ksiądz. Wzdychał przy tym ciężko, rozglądał się po kościele i sprawiał wrażenie poirytowanego.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Śmiszek: Promować to można chipsy albo kurczaka w supermarkecie, a nie homoseksualizm

Kujawsko-pomorskie. Ksiądz obwinia wiernych o zły "obraz życia religijnego"

Prałat dobitnie skomentował przytoczone statystyki. 

Jest to wynik nawet poniżej średniej krajowej. Oto obraz życia religijnego naszej parafii. Po prostu wstyd mi i brak jakichkolwiek słów, bo dane te zostały wysłane do Kurii Diecezjalnej w Pelplinie, a stamtąd do Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w Warszawie

- stwierdził. I dodał cytat: "Jak powiedział jeden ze zmarłych kapłanów: Ludzie, opamiętajcie się!"

 

Internauci, którzy skomentowali nagranie, inaczej ocenili odpowiedzialność za zły "obraz życia religijnego". 

Ksiądz powinien zadać sobie pytanie co on zrobił, aby było inaczej? Jakie działania podjął? Jakim był księdzem? Tak w firmach jak i w każdej instytucji lider bierze wyniki do siebie i może winić tylko siebie, ze nie był lepszym liderem.
No akurat za obraz życia religijnego w parafii ksiądz powinien mieć pretensje przede wszystkim do siebie.
No właśnie ludzie się opamiętali.

- to tylko kilka głosów pod nagraniem z Kamienia Krajeńskiego.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: