Znaleziono ciało Jakuba Bocheńskiego. Prokuratura: "Nie ma śladów działalności osób trzecich"

Jakub Bocheński, poszukiwany od niemal miesiąca polityk Lewicy, nie żyje. Małopolska prokuratura poinformowała, że wstępnie wyklucza udział osób trzecich w jego śmierci. Ciało 30-letniego Bocheńskiego znaleziono w krakowskim pustostanie. 14 października rodzina potwierdziła jego tożsamość.

- Wstępnie mogę powiedzieć, że nie ma śladów, które mogłyby wskazywać na działanie osób trzecich. Na ostateczne wyniki należy jednak jeszcze poczekać - przekazał RMF FM prokurator Janusz Hnatko, rzecznik krakowskiej prokuratury. Jakub Bocheński, polityk Lewicy był poszukiwany od 22 września.

Zobacz wideo Poszukiwania dwóch nastolatków w Lubuskiem. Zaangażowano śmigłowiec, motorówki, noktowizory, drony i quady Wybierz serwis

Śmierć Jakuba Bocheńskiego. Więcej informacji po sekcji zwłok

Prokurator Janusz Hnatko podkreślał w rozmowie z RMF FM, że nie ma jeszcze wyników sekcji zwłok. Dopiero po jej przeprowadzeniu będzie można powiedzieć więcej na temat okoliczności śmierci Jakuba Bocheńskiego.

O śmierci mężczyzny w mediach społecznościowych informowali jego najbliżsi.

"W imieniu rodziny, pogrążeni w głębokim żalu zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym (14.10.2022 r.) potwierdziły się nasze najgorsze obawy i powzięliśmy wiedzę o śmierci Kuby. Chcemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w ostatnim czasie w jego poszukiwania, co stanowiło dla nas nieocenione wsparcie. Jednocześnie zwracamy się do was wszystkich o uszanowanie tej wyjątkowej sytuacji i zapewnienie rodzinie możliwości przeżywania żałoby".

Zaginięcie polityka Lewicy Jakuba Bocheńskiego

Przypomnijmy, Jakub Bocheński zaginął 22 września. Tego dnia brał udział w szkoleniu w jednym z hoteli przy ulicy Dąbskiej w Krakowie. Mężczyzna w pewnym momencie opuścił budynek, wsiadł w samochód i udał się w nieznanym kierunku. Pod koniec września małopolska policja poinformowała o odnalezieniu samochodu należącego do Jakuba Bocheńskiego. Od tamtego czasu były w tamtym rejonie prowadzone poszukiwania.

13 października policja odkryła zwłoki mężczyzny w jednym z pustostanów w Płaszowie.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

***********

Więcej o: