Atak w szpitalu w Szczecinie. Pacjent rzucił się z nożem na lekarza

Pacjent szpitala w Szczecinie zaatakował w nocy z soboty na niedzielę personel placówki. Ranny został jeden lekarz, a napastnik nie żyje. Śledztwo, które wyjaśni okoliczności zdarzenia i śmierci mężczyzny prowadzi prokuratura w Szczecinie.

O wydarzeniach, do których doszło w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie-Zdunowo, informuje TVN24. Agresywny pacjent zaatakował nożem personel szpitala. Jeden z lekarzy został ranny. Napastnika obezwładnili pracownicy szpitala i funkcjonariusz Straży Więziennej, który w czasie ataku był na sąsiednim oddziale.

Pacjent nie żyje, a okoliczności ataku i jego śmierci wyjaśnia prokuratura. 

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czopek: W słoneczne i wietrzne dni, widzimy spadki cen energii o kilkaset złotych

Zachodniopomorskie. Atak w szpitalu w Szczecinie, napastnik nie żyje

Na miejscu były realizowane czynności z udziałem prokuratora. Atakujący nie żyje, natomiast osoba zaatakowana przeżyła. Przyczyny śmierci napastnika będą badane. Ciało zabezpieczono do sekcji zwłok

- przekazała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka w TVN24. Policjanci potwierdzili otrzymanie zgłoszenia o ataku nożownika w sobotę wieczorem. Po przejęciu śledztwa przez prokuraturę, funkcjonariusze nie udzielają informacji o zdarzeniu. 

Pracownicy szpitala oraz jego pacjenci mogą liczyć na wsparcie psychologiczne. Władze placówki w Szczecinie podkreślają, że będą dążyć do wyjaśnienia okoliczności sprawy. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: