IMGW ostrzega przed mgłą - utrudnienia nawet w 8 województwach. Nowy tydzień zapowiada się słonecznie

IMGW ostrzega przed mgłą, która pojawi się w Polsce w niedzielę wieczorem i może nam towarzyszyć do poniedziałkowego poranku. Równocześnie nowy tydzień zapowiada się dość słonecznie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę 16 października ostrzeżenia pierwszego stopnia przed mgłą dla północnej Polski. Ostrzeżenia będą obowiązywać do poniedziałkowego ranka.

Zobacz wideo Kierowca wyprzedzał we mgle w niedozwolonym miejscu. Policjanci zjechali mu z drogi w ostatniej chwili

IMGW ostrzega przed mgłą. Alerty meteorologiczne dla dużej części kraju

Alert dotyczy województw: lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, południowych części województw zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz północnych wielkopolskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Ostrzeżenia będą obowiązywać od późnych godzin wieczornych w niedzielę do 10:00 rano w poniedziałek. Według prognoz gęste mgły będą ograniczać widzialność miejscami od 100 do 200 metrów.

Więcej aktualnych wiadomości pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ferie zimowe 2023 - kiedy się rozpoczną?Kiedy ferie 2023? Oto kalendarz przerwy zimowej z podziałem na województwa

Prognoza pogody na następne dni. Tydzień zapowiada się słonecznie

Niedziela dla wielu mieszkańców Polski była dość pogodna, a przede wszystkim ciepła. Na termometrach można było zobaczyć nawet 21 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przepowiada, że kolejne dni także będą raczej słoneczne. W poniedziałek więcej chmur ma być tylko na północy kraju, a temperatura maksymalna osiągnie w dzień nawet 23 stopnie. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie natomiast od 14 do 20 stopni. "W środę zachmurzenie umiarkowane i duże oraz na północy kraju przelotny deszcz; w czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane i bez opadów" - czytamy. Te dni będą już jednak chłodniejsze - w czwartek w ciągu dnia prognozowane jest nie więcej niż 13 stopni. Do tego w nocy pojawią się minusowe wartości.

Wszystkich Świętych 2022 - zdjęcie ilustracyjnePogoda na Wszystkich Świętych. Czy 1 listopada zmarzniemy na cmentarzu?

Więcej o: