Kolejna Tragedia w Tatrach. Znaleziono ciało poszukiwanego turysty. To już dziewiąta osoba

Ratownicy TOPR poinformowali w niedzielę o zakończeniu poszukiwań turysty, który zaginął dzień wcześniej. Ciało mężczyzny znaleziono poniżej Mięguszowieckiej Przełęczy pod Chłopkiem.

Nieco ponad godzinę temu informowaliśmy o kolejnym turyście, który zginął w Tatrach w ciągu ostatnich dni. Więcej na ten temat można przeczytać poniżej, tymczasem w niedzielę 16 października koło południa portal Tatromaniak poinformował, że ratownicy TOPR znaleźli kolejne ciało - tym razem chodzi o poszukiwanego od soboty mężczyznę. Tym samym jest to już dziewiąta osoba, która zginęła w górach w ciągu ostatnich dziewięciu dni.

Tatry Słowackie, okolice Strebske PlesnoTatry. 36-latek zginął w górach. To już ósma ofiara w ciągu ostatnich dni

Tatry. Dziewiąta osoba znaleziona martwa w górach w ciągu dziewięciu dni

Dyżurny ratownik Piotr Konopka poinformował, że ratownicy zakończyli trwające od soboty poszukiwania turysty. Ciało mężczyzn zostało znalezione poniżej Mięguszowieckiej Przełęczy pod Chłopkiem. Przyczyny jego śmierci są jak na razie nieznane. Ciało zostało przetransportowane za pomocą śmigłowca do Zakopanego.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Czarna seria w Tatrach

W sobotę 15 października 36-letni mężczyzna stracił przytomność w trakcie zejścia z Bystrej Ławki po słowackiej stronie Tatr. Życia mężczyzny nie udało się uratować. Dzień wcześniej w Tatrach Słowackich doszło także do dwóch wypadków śmiertelnych - 58-letni mężczyzna poślizgnął się w trakcie schodzenia z Kieżmarskiego Szczytu i spadł do Doliny Łomnickiej, inny turysta spadł natomiast w czasie schodzenia z Wysokiej w rejonie Kogutka. 

W piątek po polskiej stronie gór doszło natomiast do śmiertelnego upadku z Orlej Perci młodego mężczyzny. 11 października schodząca z Grzędy Rysów potknęła się z powodu twardego śniegu i zginęła na miejscu. W ubiegły weekend w Tatarach zmarło także trzech turystów.

Wypadek TOPRTatry. Czwarty śmiertelny wypadek w ciągu tygodnia

Więcej o: