Pogoda. "W weekend wybuchnie nam prawdziwa bomba ciepła". Nawet 23 stopnie na termometrach

W weekend w Polsce ma wybuchnąć "prawdziwa bomba ciepła" - zapowiadał w rozmowie z PAP rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. Zgodnie z prognozami w ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się ciepłej złotej jesieni, choć aurę na chwilę zaburzą opady deszczu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w czwartek Polska znajdzie się w zasięgu wyżu, którego centrum przemieszczać się będzie nad Białoruś. Wyż ten sprowadzi do nas pogodną aurę - będzie słonecznie i ciepło. W ciągu dnia temperatura wyniesie maksymalnie od 14 (Suwałki) do nawet 19 stopni Celsjusza (Dolny Śląsk). 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na weekend. W sobotę deszcz, ale później przyjdzie ciepłe powietrze

W rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski mówił, że "w weekend wybuchnie nam ciepło, prawdziwa bomba ciepła" - cytuje rmf24.pl. Tłumaczył, że w czwartek będzie 18-19 stopni Celsjusza, temperatura powinna utrzymać się też w piątek. 

W sobotę z kolei już nieco mniej słońca. Na południowym wschodzie przewiduje się opady deszczu. Przelotnie popadać może też na południowym zachodzie i na południu. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 do 18 stopni Celsjusza. Powieje też okresami silny wiatr - dowiadujemy się ze strony internetowej IMGW. Po pochmurnej i deszczowej sobocie wróci jednak złota jesień w pełnej krasie.  

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na weekend. W poniedziałek nawet 23 stopnie 

W niedzielę do Polski znów napłyną ciepłe masy powietrza, co zaowocuje tym, że na termometrach zobaczymy nawet 21 stopni Celsjusza. Będzie słonecznie i pogodnie, nie przewiduje się opadów ani dużego zachmurzenia. 

Jak podał Walijewski, w poniedziałek temperatura podskoczy do 23 stopni Celsjusza - takich wartości mogą spodziewać się mieszkańcy centralnych, południowych i zachodnich regionów Polski. We wtorek wciąż ciepło - do maksymalnie 21 stopni Celsjusza. Od środy natomiast znów ochłodzenie - temperatura w Polsce wyniesie już maksymalnie od 12 do 16 stopni Celsjusza. 

Więcej o: