Pogoda na Wszystkich Świętych 2022. Czego możemy spodziewać się w tym roku? Są już pierwsze prognozy

Przełom października i listopada to czas wyjątkowo zmiennej pogody. Zdarza się, że jest wtedy już bardzo zimno, wietrznie, zdarzyć mogą się opady deszczu, a nawet śniegu. Jak będzie natomiast w tym roku? Czy dzień Wszystkich Świętych w 2022 roku będzie raczej ciepły i słoneczny, czy może mroźny?

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzona jest 1 listopada, w tym roku wypada więc we wtorek. Dzień później obchodzony jest natomiast Dzień Zaduszny. W tym czasie Polacy masowo odwiedzają groby swoich bliskich, gdzie modlą się i zapalają znicze. Nic więc dziwnego, że są ciekawi pogody, jaka ich wówczas czeka. Czego możemy się więc spodziewać w tym roku? Przedstawiamy pierwsze prognozy na przełom października i listopada. 

Zobacz wideo Na cmentarzach może wkrótce zabraknąć miejsca

Dzień Wszystkich Świętych 2022 - jaka czeka nas pogoda?

Choć od święta zmarłych dzielą nas jeszcze trzy tygodnie, już teraz można mówić o pierwszych prognozach na ten czas. Obecnie wiele wskazuje, że w tym roku temperatura na przełomie października i listopada będzie wyższa niż w ostatnich latach. Według portalu AccuWeather 1 listopada w stolicy Polski w ciągu dnia możemy spodziewać się nie więcej niż 12 stopni i zachmurzonego nieba. 2 listopada będzie podobnie - obecnie prognozy wskazują na 13 stopni, a także deszcz i zachmurzenie. Śnieg, poza rejonami górskimi, jest raczej mało prawdopodobny. 

Więcej aktualnych informacji pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Prognoza pogody na listopad 2022 - co nas czeka?

Według eksperymentalnej długoterminowej prognozy przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w listopadzie "zarówno średnia miesięczna temperatura powietrza, jak i miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju powinna kształtować się w zakresie normy wieloletniej z lat". W północnej części kraju synoptycy spodziewają się natomiast możliwej sumy opadów powyżej normy.

Więcej o: