Wielkopolskie. Pożar domu jednorodzinnego. Cztery osoby nie żyją, w tym dwoje dzieci

Cztery osoby zmarły w wyniku nocnego pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Zalasewo (woj. wielkopolskie). Według Radia Poznań dwoje z nich to dzieci w wieku 7 i 11 lat. Strażacy zostali wezwani do ugaszenia pożaru po północy.

Pożar strawił dach i pierwsze piętro budynku w Zalasewie w województwie wielkopolskim. W trakcie akcji ratunkowej strażacy znaleźli ciała czterech osób. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb około godziny 00.30 - informuje tvn24.pl.

Zobacz wideo Legnica. Pożar w kamienicy. Policjanci pomogli starszemu mężczyźnie wydostać się z budynku

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zalasewo. Spłonął dach i pierwsze piętro domu

Strażacy starali się ugasić płonący dom jednorodzinny, jednak kiedy zjawili się na miejscu, ogień rozprzestrzenił się na całą kondygnację budynku.

- Cały dach objęty był ogniem, również pomieszczenia na pierwszym piętrze były objęte pożarem - mówił w rozmowie z tvn24.pl starszy kapitan Jarosław Szewczyk z komendy miejskiej straży pożarnej w Poznaniu.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu ognia strażacy przeszukali budynek. Znaleźli w nim ciała czterech osób, które zginęły w wyniku pożaru. W akcji gaśniczej brało udział osiem zastępów straży pożarnej.

Zalasewo. W pożarze zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci

Pożar wybuchł przy ulicy Równej. W domu jednorodzinnym mieszkała polsko-niemiecka rodzina - podaje "Głos Wielkopolski", powołując się na Radio Poznań. Lokalny dziennik przekazał, że wśród czterech ofiar znalazło się dwoje dzieci. Jedno miało 7, drugie 11 lat. Rodzina miała przyjechać do Polski rok temu i rozpocząć remont domu. 

Okoliczności pożaru pozostają nieznane. Ustaleniem przyczyny tragedii zajmą się odpowiednie służby. Na razie wiadomo tylko, że ogień rozprzestrzeniał się od góry budynku. Najpierw strawił dach i poddasze domu.

****

Więcej o: