Gęsta mgła spowiła Polskę. Alerty IMGW dla sześciu województw. Widzialność nawet do 50 metrów

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed mgłą. Obowiązują one sześć województw wschodniej Polski do godzin porannych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na poniedziałek 10 października ostrzeżenia dotyczące gęstej mgły. Objęły one sześć województw wschodniej Polski. 

Zobacz wideo Kierowca wyprzedzał we mgle w niedozwolonym miejscu. Policjanci zjechali mu z drogi w ostatniej chwili

Mgły w Polsce. IMGW ostrzega wschodnią Polskę

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstą mgłą zostały wydane dla województw: 

  • warmińsko-mazurskiego,
  • podlaskiego,
  • lubelskiego,
  • podkarpackiego,
  • świętokrzyskiego,
  • mazowieckiego.

Jak podaje IMGW, "prognozuje się gęste mgły, w których zasięgu widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m". Alerty w większości miejsc obowiązują do godziny 8:30 w poniedziałek, instytut podkreśla, że całkowicie powinny zniknąć do godzin 9:00-10:00.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na poniedziałek 10 października. To będzie słoneczny dzień

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Polsce pojawiły się przymrozki, a nad ranem mgły radiacyjne. Mimo to synoptycy zapowiadają, że poniedziałkowy dzień będzie bardzo pogodny. "Pogoda na 10 października przyniesie nam mnóstwo słońca" - piszą fanipogody.pl. Koło południa wartości na termometrach na zachodzie i południowym zachodzie mogą osiągnąć nawet 19 stopni w cieniu, na wschodzie będzie nieco chłodniej - do 15 stopni. Prognozowany jest także wiatr, który w porywach może osiągnąć do 40 km/h, jednak zdaniem synoptyków "nie będzie on obniżał temperatury odczuwalnej".

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaprezentował w swoich mediach społecznościowych prognozę numeryczną zachmurzenia wg modelu ALARO na poniedziałek i wtorek. 

Więcej o: