Kalisz. Zarzuty dla byłej dyrektorki szkoły. Podsłuchy na korytarzach i w gabinetach, oszustwa finansowe

Była dyrektorka jednej z kaliskich szkół usłyszała sześć prokuratorskich zarzutów. Kobieta miała m.in. zainstalować w placówce kilkanaście podsłuchów i dokonać oszustw finansowych na szkodę miasta. Jak podaje Pulshr.pl na podstawie doniesień PAP, była dyrektorka placówki nie przyznała się do winy.

O nieprawidłowościach, których miała dopuszczać się była dyrektorka jednej ze szkół podstawowych w Kaliszu, zrobiło się głośno jesienią ubiegłego roku. Kobieta po skończonej kadencji przegrała konkurs na to stanowisko. Funkcję piastowała łącznie przez 20 lat.

Nowa dyrektorka nabrała wątpliwości co do zastanej sytuacji pracowniczej i finansowej w placówce. Władze miasta zleciły kontrolę, a po jej zakończeniu zawiadomiły prokuraturę.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jak podaje Pulshr.pl na podstawie doniesień PAP, Prokuratura Rejonowa w Kaliszu postawiła byłej wieloletniej dyrektorce szkoły sześć zarzutów.

Zobacz wideo Od ponad 20 lat w Polsce nie powstał żaden Park Narodowy. Dlaczego?

Kalisz. Prokuratorskie zarzuty dla byłej dyrektorki szkoły

Jeden z zarzutów dotyczy 11 urządzeń do nagrywania dźwięku, które od listopada 2016 r. do sierpnia 2021 r. były ukryte w kamerach monitoringu na korytarzach, w sekretariacie i gabinetach w placówce.

Prokuratura zarzuca kobiecie także kradzież mienia szkoły wartego 5 tys. zł.

Szkoła (zdjęcie ilustracyjne)Kalisz. Podsłuch w szkole podstawowej. "Sprawa jest dużego kalibru"

Cztery kolejne zarzuty dotyczą oszustw finansowych na szkodę miasta Kalisza. Zdaniem śledczych, była dyrektorka miała wypłacić łącznie 15 tys. osobie niepracującej w placówce. Dwóm osobom, które nie pracowały w szkole, wypłaciła ekwiwalent za niewykorzystanie urlopu. Łącznie miało dojść do bezprawnego wydania 66 tys. zł.

Kobieta nie przyznała się do winy, odmówiła składania wyjaśnień. Grozi jej do 10 lat więzienia.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: