Wielka Brytania. 14-letni Tomasz zmarł od dźgnięcia nożem. O morderstwo oskarżono jego rówieśnika

Tomasz zginął od ciosu nożem na początku października. Brytyjska prokuratura poinformowała w piątek, że oskarżonym w sprawie śmierci 14-latka jest jego rówieśnik.

W środę 5 października Wielkiej Brytanii zmarł 14-letni Tomasz, który dzień wcześniej został dźgnięty nożem. W piątek pojawiły się nowe informacje w sprawie. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Wielka Brytania. 14-letni Tomasz dźgnięty nożem. O zabójstwo oskarżono jego rówieśnika

W piątek Koronna Służba Prokuratorska (CPS) przekazała, że w związku ze śmiercią chłopca, upoważniła policję Northumbrii do wniesienia zarzutów innemu 14-latkowi z Gateshead. - Chłopiec został oskarżony o morderstwo, celowe usiłowanie zranienia oraz posiadanie noża w miejscu publicznym - przekazał szef Crown Court Unit w CPS North East Christopher Atkinson. - Nasze myśli są z rodziną Tomasza w tym trudnym czasie - dodał.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kalifornia. Znaleziono zwłoki czteroosobowej rodzinyKalifornia. Znaleziono zwłoki czteroosobowej rodziny. Wcześniej ją uprowadzono

Wielka Brytania. Okoliczni mieszkańcy żegnają zabitego chłopca

Jak pisaliśmy, Tomasz przeprowadził się do Wielkiej Brytanii pięć lat temu i mieszkał w Gateshead. W środę koło godziny 20 chłopiec został dźgnięty nożem w rejonie Aycliffe Crescent w Springwell Estate. Zmarł następnego dnia w szpitalu. Po zdarzeniu policja w Northumbrii aresztowała innego 14-latka, a także 13-letnią dziewczynkę, która miała mu pomagać.

"Chronicle Live" informował później, że w pobliżu miejsca, w którym zginął chłopiec, mieszkańcy składają kwiaty, zabawki i wiadomości pożegnalne. "Nadal nie mogę uwierzyć, że cię nie ma" - mówiła jedna z wiadomości, "Nie zasłużyłeś na to, zawsze będziesz w moim sercu. Kocham cię i tęsknię za tobą bardziej, niż słowa mogłyby to wyrazić. Zawsze będę tęsknić za twoim uśmiechem i śmiechem. Mam nadzieję, że imprezujesz w niebie, mój piękny aniołku" - napisano w innej z notatek. 

Noworodek - zdjęcie ilustracyjneWłochy. Noworodek w reklamówce znaleziony przy drodze. Dziecko przeżyło

Więcej o: