18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Stalowa Wola. 2,5 latek w krytycznym stanie w szpitalu. Matka i jej partner z zarzutami usiłowania zabójstwa i gwałtu

2,5-latek w stanie krytycznym trafił do szpitala w Stalowej Woli (Podkarpacie). Matka chłopca i jej partner usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa, znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Dziecko było katowane, przypalane papierosami oraz wielokrotnie zgwałcone.

Jak czytamy na lokalnym portalu, kobieta i mężczyzna wynajmowali w Stalowej Woli mieszkanie. To 22-letnia Oksana P. i jej partner 25-letni Vitalij S.

W środę Vitalij S. przywiózł chłopca do szpitala w Stalowej Woli. Na ciele dziecka lekarze zlokalizowali liczne obrażenia. Dziecko było katowane, przypalane papierosami oraz wielokrotnie zgwałcone - podaje stalowka.net.

Konieczny był transport chłopca do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie, gdzie w stanie krytycznym przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Sprawę bada prokuratura. Rodzice nie przyznają się do zarzutów

Jak podaje TVN24, sprawę bada prokuratura, a para jest od środy przesłuchiwana. Adam Cierpiatka, szef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli przekazał stacji, że rodzice dziecka nie przyznają się do winy.

- Okoliczności popełnienia przestępstwa, które już ustaliliśmy, jak również obrażeń, które zostały wstępnie ustalone u małoletniego, nie będę podawał, z uwagi na jego dobro oraz z uwagi na wyjątkowo drastyczny ich charakter - mówił prokurator w rozmowie z TVN24.

Dodał, że para usłyszała zarzuty "popełnienia zbrodni usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem z gwałtem małoletniego Danyla, w połączeniu ze znęcaniem się ze szczególnym okrucieństwem".

W przygotowaniu są wnioski o tymczasowy areszt.

Więcej o: