Jacek Jaworek nadal nieuchwytny. Prokuratura chce pomocy amerykańskich śledczych

Katowicka prokuratura przedłużyła śledztwo przeciwko Jackowi Jaworkowi. 53-latek jest podejrzany o zabicie swojego brata, jego żony i ich syna. Śledczy chcą zdobyć dane, które mogą pomóc w ustaleniu, gdzie Jaworek przebywał po zbrodni.

Prokuratura Regionalna w Katowicach przychyliła się do wniosku Prokuratury Okręgowej w Częstochowie i do 10 stycznia 2023 r. przedłużyła śledztwo przeciwko Jackowi Jaworkowi. Mężczyzna jest poszukiwany w związku z potrójnym zabójstwem, do którego doszło we wsi Borowce w pobliżu Częstochowy nocą z 9 na 10 lipca 2021 r.

Jaworek jest podejrzany o zabicie swojego brata, bratowej oraz ich 17-letniego syna. Wszyscy zmarli od ran postrzałowych. Młodszy, 13-letni syn pary, zdołał uciec z miejsca zdarzenia.

Zobacz wideo Dwie poszukiwane osoby wpadły przez przekroczenie prędkości

Jacek Jaworek wciąż poszukiwany. Prokuratura chce uzyskać więcej danych

Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury, wyjaśnił PAP, że śledczy chcą w ramach międzynarodowej pomocy prawnej uzyskać materiały dotyczące danych teleinformatycznych. - Te dane, za pośrednictwem prokuratury amerykańskiej, chcemy uzyskać od globalnej firmy internetowej - powiedział prokurator, cytowany przez TVN24.

Śledczy zamierzają zdobyć informacje o logowaniach, dzięki którym być może będą w stanie ustalić, gdzie Jaworek przemieszczał się po zbrodni. Wcześniej podobne dane prokuratura uzyskała od operatorów telekomunikacyjnych. W najbliższym czasie mają odbyć się też uzupełniające przesłuchania członków rodziny podejrzanego.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Gdzie jest Jacek Jaworek? Prokuratura bierze pod uwagę dwie wersje

Prokurator Ozimek przekazał, że co do tego, gdzie przebywa Jacek Jaworek, aktualne pozostają dwa scenariusze. Jeden zakłada, że podejrzany żyje i ukrywa się gdzieś w Polsce lub za granicą, a drugi - że zmarł, a jego zwłoki są w nieustalonym miejscu. Śledczy prowadzą czynności z uwzględnieniem obu tych wersji. Jaworek jest objęty Europejskim Nakazem Aresztowania. Również Interpol wysłał za nim czerwoną notę.

Śląska policja apeluje do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, by skontaktowały się z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach - tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie - tel. 47 858 1255, albo z najbliższą jednostką policji - tel. alarmowy 112.

Więcej o: