Rawa Mazowiecka. Ciężarna kobieta prowadziła auto pod wpływem alkoholu. Nie miała prawa jazdy

Policjanci z Rawy Mazowieckiej (województwo łódzkie) we wtorek 4 października zatrzymali kobietę do kontroli drogowej. Była wyraźnie nietrzeźwa. Okazało się, że jest w siódmym miesiącu ciąży. Prawo jazdy straciła osiem lat temu - za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z drogówki w Rawie Mazowieckiej we wtorek 4 października w miejscowości Soszyce zatrzymali do kontroli kobietę. Okazało się, że nie posiada prawa jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie 1,5 promila alkoholu. 36-latka była w zaawansowanej ciąży. Za swoje czyny będzie musiała odpowiedzieć przed sądem. 

Zobacz wideo 21-latek uciekał kradzionym samochodem

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Rawa Mazowiecka. Kobieta w ciąży prowadziła samochód pod wpływem alkoholu

Kobietę zatrzymano do kontroli pojazdu we wtorek około godziny 13.00 przy drodze krajowej numer 72 w miejscowości Soszyce. Policjanci zobaczyli, że na miejscu kierowcy siedzi osoba w zaawansowanej ciąży.

"Niestety kobieta była pod widocznym wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 36-letniej mieszkanki powiatu skierniewickiego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie" - czytamy w komunikacie rawskiej policji.

Kierowczyni próbowała się tłumaczyć.

"Kobieta wyjaśniała policjantom, że przyjmuje leki, po których może mieć w organizmie "śladowe"’ ilości alkoholu. Ponadto kierująca fiatem nie posiadała prawa jazdy, które straciła 8 lat temu za kierowanie w stanie nietrzeźwości" - informują policjanci. 

Rawa Mazowiecka. Nietrzeźwej ciężarnej grozi wysoka grzywna i pozbawienie wolności

Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz bez prawa jazdy kobieta odpowie przed sądem. Grozi jej kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Z kolei za prowadzenie bez uprawnień może zapłacić grzywnę w wysokości nawet 30 tys. zł.

"Przypominamy, że spożywanie alkoholu w ciąży jest bardzo niebezpieczne dla dziecka. Nawet niewielka dawka alkoholu spożyta w trakcie ciąży, może skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem dziecka i stać się obciążeniem na całe jego życie. O tej sytuacji zostanie powiadomiony Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, aby objął rodzinę opieką" - przekazali funkcjonariusze.

*****

Więcej o: