Zachodniopomorskie. Amelia Rosińska zaginęła. 14-latka od kilku dni nie kontaktuje się z rodziną

Policja poszukuje zaginionej Amelii Rosińskiej z Wałcza (woj. zachodniopomorskie). Dziewczyna po raz ostatni była widziana 1 października. O pomoc w poszukiwaniach apelują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

"Osoby, które posiadają informację na temat miejsca przebywania 14-latki, proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym jednostki pod numerem tel. 47 78 49 512 lub telefon alarmowy 112, czy też kontakt osobisty: Komenda Powiatowa Policji w Wałczu Al. Zdobywców Wału Pomorskiego 90" - apelują o pomoc w poszukiwaniach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zachodniopomorskie. Zaginęła 14-letnia Amelia Rosińska

W województwie zachodniopomorskim trwają poszukiwania zaginionej Amelii Rosińskiej, 14-latki z Wałcza. Dziewczyna po raz ostatni była widziana 1 października około godziny 10. Tego dnia opuściła swoje miejsce zamieszkania i przestała kontaktować się z rodziną. Amelia jest szczupłej budowy ciała, ma 165 centymetrów wzrostu oraz długie czarne włosy. W dniu zaginięcia była ubrana w niebieskie spodnie i czarną bluzę z kapturem.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Kamil Kowalczuk zaginął w 2005 r. Tak może dziś wyglądaćGdańsk. Kamil zaginął kilkanaście lat temu. Tak może dziś wyglądać

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Zaginiona Roksana ZielińskaZaginęła Roksana Zielińska z Gliwic. Kontakt urwał się w niedzielę

Więcej o: