"Jurek, już!" - dziennikarz "zaspał", Kaczyński go budził. Wpadka na antenie Polskiego Radia 24 [WIDEO]

Do zabawnej wpadki doszło przed wtorkową rozmową Jarosława Kaczyńskiego w Polskim Radiu 24. W pewnym momencie prezes PiS zwrócił uwagę dziennikarzowi, który "zaspał" po wejściu na żywo. - Jurek, już - interweniował lider Zjednoczonej Prawicy.

Tuż przed rozmową na antenie Polskiego Radia 24 słyszymy, że prowadzący program Jerzy Jachowicz czeka na sygnał o rozpoczęciu rozmowy. 

- Jurek, już! - mówi nagle Jarosław Kaczyński do dziennikarza, który jak na komendę zaczyna wywiad.

"W radiowym świecie raczej rzadko się zdarza, żeby gość mówił prowadzącemu, kiedy rozpocząć rozmowę. Ale dziś w PR24 prezes Kaczyński występował też w roli realizatora audycji" - zwrócił uwagę dziennikarz RMF FM, Roch Kowalski.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński: Rząd robi wszystko, by załatwić sprawę ciepła i prądu

W Polskim Radiu 24 prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapewnił, że rząd robi wszystko, by rozwiązać problemy związane z wysokimi cenami energii i dostępnością źródeł ciepła.

Jak obiecywał, ten temat jest obecnie priorytetowym zagadnieniem, którym zajmują się władze. Podkreślił, że rząd robi w tej chwili wszystko, co można, żeby znaleźć odpowiedź na rosnące ceny energii elektrycznej oraz źródeł ciepła.

W poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował, że zwrócono się do samorządów o zaangażowanie w dystrybucję węgla dla mieszkańców. Jarosław Kaczyński, pytany o tę sprawę mówił, że samorządy, poza szerokimi uprawnieniami, mają też obowiązki, a to jest obowiązek o charakterze elementarnym.

Jak mówił, jeśli samorządowcy będą go łamać, to - mówił prezes PiS - z jednej strony jest odpowiedzialność polityczna przed wyborcami, a z drugiej strony są metody prawne. - Tutaj jest oczywiście bardzo duża rola sądów, które w Polsce bywają bardzo zaskakujące, jeśli chodzi o orzecznictwo - powiedział.

Zdjęcie ilustracyjne"Są ci na dole i ci na górze". I "zwykli Polacy"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował również odpowiedź Niemiec na notę dyplomatyczną polskiego rządu ws. reparacji za II wojnę światową, jest niezadowalająca. Szefowa niemieckiej dyplomacji Annalena Baerbock powiedziała dziś w Warszawie, że "kwestia reparacji z punktu widzenia rządu federalnego jest kwestią zamkniętą".

Jarosław Kaczyński podkreślił w Polskim Radiu 24, że zrzeczenie się reparacji przez władze PRL, na które powołuje się Berlin, nie pociągnęło za sobą skutków prawnych. Jak stwierdził, pierwsza odpowiedź Niemiec, to "próba zbudowania barykady", a polskie władze będą starały się ją "forsować".

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział również, że w kwestii reparacji Polska chce dotrzeć do opinii publicznej w Niemczech i na świecie. Jak zaznaczył Niemcy wypłaciły reparacje ponad 70 państwom.

Gdzie zgasną latarnie?Miasta szykują się na zimę. Będzie ciemno. "Rząd udaje Robin Hooda"

Więcej o: