Częstochowa. Nie żyje 48-letni policjant. Zderzył się z rowerzystą na ścieżce

Częstochowska policja poinformowała o śmierci 48-letniego asp. Bartłomieja Bojanowskiego. Funkcjonariusz pod koniec września został ranny w wypadku na ścieżce rowerowej. Jadący do pracy policjant zderzył się z drugim rowerzystą.

"Z głębokim smutkiem informujemy, że w wieku 48 lat zmarł w sobotę asp. Bartłomiej Bojanowski - wspaniały policjant, oddany przyjaciel, kochający mąż i tata. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku policyjną rodzinę oraz bliskich. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci..." - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Jak dodano, Bartłomiej Bojanowski pracował w Policji od 23 lat. Od 2010 r. był związany z Zespołem ds.Wykroczeń w Komisariacie III Policji.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"28 września 2022 roku aspirant Bartłomiej Bojanowski w drodze na służbę uległ poważnemu wypadkowi drogowemu i w ciężkim stanie trafił do szpitala. W sobotę tuż po północy dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci naszego kolegi" - przekazano.

Częstochowscy funkcjonariusze podkreślają, że asp. Bojanowski był "dobrym człowiekiem" i "zarażał wszystkich optymizmem".

Zobacz wideo Zobacz także: Policjanci gonili złodzieja paliwa. Mężczyzna uderzył autem w radiowóz

Częstochowa. Śmierć 48-letniego policjanta

Jak podaje "Fakt", funkcjonariusz w dniu wypadku jechał do pracy rowerem i zderzył się z drugim rowerzystą. Kierownice obu rowerów miały o siebie zahaczyć, obaj rowerzyści upadli. Policjant uderzył głową o ścieżkę. Nie miał na sobie kasku. Drugiemu rowerzyście nic się nie stało.

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. zdarzenia. We wtorek ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok policjanta.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: