Lubelskie. 49-latek zginął podczas przewozu drewna. Mężczyznę przygniotły drewniane bale

W województwie lubelskim doszło w sobotę do wypadku, w którym zginał 49-latek. Mężczyznę przygniotły drewniane bale. Policjanci zatrzymali już podejrzewanego w tej sprawie 43-latka. W chwili zatrzymania miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Na miejscu zdarzenia policja pod okiem prokuratury wykonywała oględziny, zabezpieczała ślady oraz ustalała świadków zdarzenia. Ciało zmarłego 49-latka zostało zabezpieczone do dalszych badań sekcyjnych. "Obecnie ustalamy dokładne okoliczności i przyczyny, w jakich doszło do wypadku" - przekazała asp. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Zobacz wideo Kierująca hulajnogą wjechała w pieszą. Kobieta trafiła do szpitala ze złamaniem

Aleksandrów. Śmiertelny wypadek z udziałem ciągnika - drzewo przygniotło 43-latka

W województwie lubelskim doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego. W sobotę 1 października po godzinie 17 funkcjonariusze z Biłgoraja otrzymali zgłoszenie, że w Aleksandrowie w powiecie biłgorajskim przewróciła się przyczepa z drewnem.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

"Na wozie siedział 49-letni mężczyzna. W trakcie jazdy wóz rozpiął się i przewrócił, przygniatając siedzącego na nim mężczyznę" - relacjonuje asp. Joanna Klimek. Mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej nie udało się uratować 49-latka, zmarł na miejscu zdarzenia. Biłgorajska funkcjonariuszka przekazała, że mundurowym udało się zatrzymać 43-latka, podejrzewanego o kierowanie ciągnikiem. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. "Po wytrzeźwieniu zostaną z nim wykonane dalsze czynności procesowe" - zapowiedziała aspirant Joanna Klimek. 

Co grozi za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości?

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może natomiast orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat. Sąd obligatoryjnie orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat, a w przypadku, gdy kierujący w stanie nietrzeźwości spowodował wypadek śmiertelny, zakaz może zostać nałożony dożywotnio. Dodatkowo sąd orzeka również przekazanie środków pieniężnych na rzecz organizacji społecznej lub instytucji zajmującej się pomocą ofiar wypadków drogowych.

Więcej o: