Pielgrzymka na Jasną Górę. Sanepid zawierzony Matce Bożej: Nasza praca jest służbą wobec społeczeństwa

Pracownicy sanepidu z całej Polski odbyli w sobotę pielgrzymkę na Jasną Górę. Pod koniec mszy główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka dokonał aktu zawierzenia inspekcji Matce Bożej.

W sobotę 1 października  pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej wraz z rodzinami udali się na Jasną Górę. Jak podkreśla Polska Agencja Prasowa, podczas pielgrzymki główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka zawierzył inspekcję Matce Bożej.

Zobacz wideo Jak możemy zaoszczędzić prąd podczas pracy zdalnej?

Pielgrzymka pracowników sanepidu na Jasną Górę. "Nasza praca jest służbą wobec społeczeństwa"

W pielgrzymce udział brali pracownicy sanepidów z całej Polski. - Nasza praca jest służbą wobec społeczeństwa. Szczególnie wymagającym i trudnym był początkowo etap zmagania się z koronawirusem. Dokładamy wszelkich starań, by nasze zadania realizować na najwyższym poziomie - mówili uczestnicy pielgrzymki, jak cytuje biuro prasowe JasnaGóraNews. Pracownicy zwracali uwagę, że czas epidemii był czasem szczególnie wymagającym. - Agresywne wzrosty zachorowań, trzeba było się bardzo szybko zorganizować, trzeba było się też wspomagać innymi służbami jak np. wojskiem czy policją, pracowaliśmy po 24 godziny, w nocy - wymieniała rzeczniczka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie Edyta Kapelka. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pielgrzymka na Jasną Górę. Pracownicy sanepidu zawierzeni Matce Bożej

Mszy przewodniczył krajowy duszpasterz służby zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski, który podkreślił, że "można, a nawet trzeba" poświęcać się pracy zawodowej. - Trzeba biegać od jednego zajęcia do drugiego, budować komunikację i relacje, zamartwiać się różnymi sprawami. Ale, człowieku, ty nie jesteś Bogiem, Bóg jest Bogiem, wszystko od ciebie nie zależy - mówił.

Krzysztof Saczka, który na zakończenie mszy dokonał aktu zawierzenia inspekcji, podkreślał natomiast, że "Inspekcja Sanitarna stoi na straży bezpieczeństwa publicznego". - Dokładamy wszelkich starań, by nasze zadania realizować na najwyższym poziomie - mówił.

Więcej o: