Złotoryja. 81-latek walczył w samochodzie z pszczołą. Wjechał czołowo w drzewo

Na trasie Złotoryja-Jelenia Góra samochód osobowy czołowo wjechał w drzewo. Jak się okazało, zawiniła pszczoła. Kierujący próbując wypędzić owada z wnętrza auta, stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Policja w Złotoryi otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Złotoryja-Jelenia Góra, z otrzymanych informacji wynikało, że samochód osobowy czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Patrol ruchu drogowego, który przyjechał na miejsce zdarzenia, ustalił, że kierowcą auta był 81-latek z Jeleniej Góry. Mężczyzna, jadąc od strony Złotoryi, na prostym odcinku drogi, zjechał na pobocze i czołowo uderzył w drzewo, następnie odbił się od niego, lądując na drugim pasie i poboczu. Mężczyzna podróżował sam i o własnych siłach wyszedł z auta. Nie odniósł obrażeń ciała i nie potrzebował pomocy medycznej.

Jak się okazało, do tego zdarzenia przyczyniła się pszczoła, która wleciała do wnętrza auta. Kierowca w trakcie jazdy próbował ją przepłoszyć. Niestety kiedy jego uwaga była skupiona na pszczole, całkowicie stracił panowanie nad tym co się dzieje na drodze.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Policja apeluje do kierowców o ostrożność i czujność na drodze. "Pamiętajmy, aby stale obserwować drogę i jej otoczenie. Jeśli chcemy, tak jak 81-latek, przepłoszyć owada zalecamy wcześniejsze zatrzymanie pojazdu na poboczu" - czytamy.

Więcej o: