Dziennikarz z Poznania mówił o "tęczowej zarazie" i "barbarzyńcach". Duda nadał mu Srebrny Krzyż Zasługi

Roman Wawrzyniak, dziennikarz Radia Poznań, który atakował na antenie społeczność LGBT, został odznaczony przez Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi - podaje "Gazeta Wyborcza". Wawrzyniak w przeszłości mówił m.in. o "tęczowej zarazie" i "barbarzyńcach pod tęczowym sztandarem".

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" w artykule "Prezydent Duda honoruje homofoba. Krzyż Zasługi dla dziennikarza PiS-owskiego Radia Poznań", w czwartek Roman Wawrzyniak odebrał odznaczenie z rąk wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego. Srebrny Krzyż Zasługi dziennikarzowi Radia Poznań przyznano za osiągnięcie dziennikarskie.

Atakował społeczność LGBT, dostał Srebrny Krzyż Zasługi

Dziennik przypomina liczne homofobiczne wypowiedzi Wawrzyniaka. W lutym ubiegłego roku członkini rady programowej Radia Poznań wyliczyła, że w okresie od lipca do października 2020 roku dziennikarz przeprowadził w rozgłośni 36 rozmów, które były wymierzone w społeczność LGBT. Jak podaje "GW", w wypowiedziach dziennikarza pojawiały się takie określenia jak: "genderyzm jest gorszy od faszyzmu", "lobby LGBT chce uczyć dzieci masturbacji" czy "tęczowi bandyci".

Zobacz wideo Kto w Polsce ma "Z" na czole? Pytamy posła Siemoniaka

31 lipca 2020 roku jedna z audycji Radia Poznań była poświęcona wieszaniu tęczowych flag na warszawskich pomnikach, m.in. na pomniku Chrystusa z krzyżem. - W czasie II wojny światowej faszyści sprofanowali figurę Chrystusa w Warszawie. Teraz zrobili to inni barbarzyńcy pod tęczowym sztandarem - mówił prowadzący Roman Wawrzyniak. Na koniec programu dziennikarz stwierdził: - Podsumowaniem tej rozmowy niech będzie taka oto refleksja: nie udało się zniszczyć figury Chrystusa faszystom, nie uda się też tęczowej zarazie.

Kompromitacja rosyjskiej armii. Wyrzutnia rakiet wystrzeliła pocisk i prawie trafiła w żołnierzyKompromitacja Rosjan. Wystrzelili pocisk w odwrotnym kierunku [WIDEO]

Skargę w sprawie tej wypowiedzi skierowano do KRRiT. Rada uznała, że taka wypowiedź mieści się w granicach wolnego słowa. Natomiast Rada Etyki Mediów stwierdziła, że Wawrzyniak naruszył zasady tolerancji i szacunku. 

Jak czytamy na stronie prezydenta, Krzyż Zasługi "nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną". 

Roman Wawrzyniak przez lata kierował redakcją poznańskiej telewizji WTK (na zdjęciu w jej studiu). Potem został gwiazdą rządowych mediów: TVP Poznań i Radia PoznańDziennikarz mówił o "tęczowej zarazie". "KRRiT uważa, że nic się nie stało"

Więcej o: