Tarnowiec. Wiktor Barański nie żyje. To trzeci wójt gminy, który zmarł w trakcie swojej kadencji

Wiktor Barański odszedł nagle podczas pracy w środę 28 września. Miał 53 lata. To już trzeci wójt gminy Tarnowiec (woj. podkarpackie, powiat jasielski), który zmarł w trakcie swojej kadencji.

Wiktor Barański z urzędem gminy w Tarnowcu był związany od 1997 r. Najpierw pracował jako podinspektor ds. obrony cywilnej, potem jako kierownik wydziału spraw obywatelskich, kierownik urzędu stanu cywilnego, zastępca wójta Jana Czubika, aż w końcu jako wójt gminy Tarnowiec - podsumowuje lokalna strona Jaslo4u.pl. Barański był też absolwentem wydziału prawa. 

Ostatnią z funkcji Barański pełnił od czerwca br. Wybory wygrał w pierwszej turze - zagłosowało na niego 1438 spośród 2702 wyborców. 

Zmarły wójt wiele czasu poświęcił pracy społecznej - w latach 2016-2021 był prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Tarnowcu. 

Jego pasją było lotnictwo. Interesował się także agroturystyką i turystyką górską. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Szwedzka straż wybrzeża opublikowała wideo z wycieku z rury na dnie Bałtyku

Tarnowiec. Trzej wójtowie zmarli podczas swoich kadencji

Wiktor Barański zmarł w środę 28 września podczas pracy w godzinach porannych. 

To już trzeci z kolei wójt gminy Tarnowiec, który zmarł w trakcie swojej kadencji, a zarazem drugi podczas obecnej kadencji 2018-2023 - podaje portal nowiny24.pl. W 2020 roku, w wieku 72 lat po długiej walce z chorobą zmarł poprzednik Barańskiego - Jan Czubik; w 2009 roku - także po długiej chorobie - odszedł Krzysztof Szajnicki, który miał 62 lata. W ub. r. w czasie kadencji zmarł również sekretarz gminy Tadeusz Górczyk.

Wcześniej - podobnie jak inne ogólnopolskie media - podawaliśmy, że w trakcie swej kadencji zmarł także Bogusław Wójcik, który wójtem gm. Tarnowiec był w latach 2010-2014. Zmarł długo potem - w 2017 r.

Po śmierci Wiktora Barańskiego tymczasowego zarządcę gminy Tarnowiec powoła premier Mateusz Morawiecki.

Więcej o: