Najbardziej poszukiwani przestępcy 2022 r. Wśród nich Polacy. Europol apeluje o pomoc w poszukiwaniach

Najbardziej poszukiwani przestępcy 2022 r. znaleźli się w tegorocznej kampanii organizowanej przez ENFAST wspierany przez Europol. Wśród ponad 50 najbardziej poszukiwanych znalazło się trzech Polaków. - Wzięcie udziału w tej kampanii przez obywateli Unii Europejskiej nie mogło być prostsze - jedno małe działanie ze strony każdego z nas może sprawić, że niebezpieczny przestępca zostanie aresztowany i oskarżony, ratując potencjalne ofiary - zachęcał do wejścia na stronę, gdzie znajdują się wizerunki poszukiwanych Catherine De Bolle, dyrektor wykonawcza Europolu.

ENFAST to europejska sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców. Kampania ma na celu zwrócić uwagę na poszukiwanych członków grup przestępczych. 

Zobacz wideo Zatrzymanie Zoltana P., jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie

Najbardziej poszukiwani przestępcy 2022 roku. Wśród nich trzej Polacy 

Najbardziej poszukiwani przestępcy 2022 r. pojawili się w tegorocznej kampanii ENFAST, a wśród nich znaleźli się trzej obywatele Polski. Osoby ścigane przez Europol są poszukiwane w sprawach m.in. zabójstw, handlu ludźmi, rozbojów i przestępstwa o charakterze terrorystycznym. "Tegoroczna kampania, w której po raz kolejny bierze udział polska Policja, skoncentrowana jest na zwróceniu uwagi na przywódców oraz kluczowych członków zorganizowanych grup przestępczych" - czytamy w komunikacie policji. 

 
Wzięcie udziału w tej kampanii przez obywateli Unii Europejskiej nie mogło być prostsze - jedno małe działanie ze strony każdego z nas może sprawić, że niebezpieczny przestępca zostanie aresztowany i oskarżony, ratując potencjalne ofiary. Sprawdź stronę i pomóż nam ich namierzyć

- powiedział dyrektor wykonawcza Europolu, Catherine De Bolle. ENFAST i Europol apelują do obywateli Unii Europejskiej o odwiedzenie strony i przyjrzenie się opublikowanym tam wizerunkom przestępców oraz sprawdzenie, czy kogoś rozpoznają.

Pszenica (zdjęcie ilustracyjne)Opolskie. Z wiadrem w dłoni, pod osłoną nocy ukradł osiem ton pszenicy

Poszukiwani są trzej Polacy

W kampanii bierze udział polska policja, która opublikowała wizerunki trzech poszukiwanych:

  • Roberta Czika - podejrzanego o założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą w celu popełnienia przestępstw karno-skarbowych.
  • Adama Zająca - podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej w celu popełnienia przestępstw narkotykowych. 
  • Dariusza Drobika - podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej w celu popełniania przestępstw narkotykowych. 

Policja (zdjęcie ilustracyjne)"Wampir z Rybnika" w rękach policji. Odurzał ofiary, gwałcił, a gwałty nagrywał

Więcej o: