Kto powinien stać na czele PiS? Mateusz Morawiecki dogonił prezesa [SONDAŻ]

Kto może zastąpić Jarosława Kaczyńskiego na czele PiS? Według ostatniego sondażu w grę wchodzi jedno nazwisko. Mateusz Morawiecki otrzymał od respondentów takie samo poparcie jak prezes partii.

Jarosław Kaczyński nie jest według Polaków jedyną osobą, która może stać na czele Prawa i Sprawiedliwości. Z sondażu wykonanego na zlecenie Super Expressu przez Instytutu Badań Pollster wynika, że wyborcy na czele PiS widzą także Mateusza Morawieckiego.

Zobacz wideo Mateusz Morawiecki w najbliższym czasie pożegna się z fotelem premiera? Wybierz serwis

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Kto powinien stać na czele PiS? Sondaż

27 proc. badanych stwierdziło, że na czele PiS powinien stać Jarosław Kaczyński. Tyle samo respondentów jako lidera Prawa i Sprawiedliwości wskazało Mateusza Morawieckiego.

Kto jeszcze, według sondażu, mógłby stanąć na czele PiS? 10 proc. respondentów widzi w tej roli Beatę Szydło. 5 proc. pytanych stwierdziło, że przywództwo w Prawie i Sprawiedliwości powinien objąć Antoni Macierewicz. Tyle samo pytanych wskazało w roli prezesa PiS Piotra Glińskiego.

Według ankietowanych szefem partii może też zostać Elżbieta Witek (4 proc.) i Joachim Brudziński (3 proc.). 2 proc. pytanych uznało, że liderem PiS może zostać Ryszard Terlecki.

Aż 17 proc. respondentów stwierdziło, że partią powinien zarządzać ktoś spoza tej listy.

Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie

Z ostatnich sondaży wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego traci poparcie. Z opublikowanych w zeszłym tygodniu wyników badania przeprowadzonego przez Instytutu Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" wynikało, że gdyby doszło do zjednoczenia opozycji (KO, Lewicy i Polski 2050) to miałaby ona szansę na wygraną w wyborach - z wynikiem 50,49 proc. O niespełna 16 pkt proc. mniej uzyskałaby Zjednoczona Prawica (PiS, Solidarna Polska, Partia Republikańska) - 34,60 proc. Jako trzecia uplasowałaby się natomiast Konfederacja, która mogłaby liczyć na 12,20 proc. głosów. Pozostałe 2,71 proc. badanych odpowiedziało, że poparłoby inne ugrupowanie.

*****

Więcej o: