Prognoza pogody do końca tygodnia. W październiku przyjdą przymrozki. Gdzie będzie padać deszcz?

Prognoza pogody do końca tygodnia nie spodoba się osobom, które planują w weekend piesze wycieczki. Ostatni tydzień września i początek października będzie w wielu regionach zimny i deszczowy. Najzimniej ma być w północno-wschodniej Polsce. Natomiast największe opady deszczu czekają nas na północy i południu kraju. Synoptycy ostrzegają, że miejscami mogą pojawić się przymrozki.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla kilku nadmorskich powiatów w województwie pomorskim. Synoptycy przewidują tam opady od 30 do 40 mm.

Zobacz wideo Ekspert: Jeśli zima nie będzie wyjątkowo mroźna gazu powinno nam wystarczyć

Prognoza pogody. Będzie deszczowo. Największe opady prognozowane są na Podkarpaciu 

Prognoza pogody na przełom września i października może zasmucić fanów jesiennych spacerów. Zgodnie z radarem pogodowym opublikowanym na stronie wxcharts.com czeka nas ochłodzenie. W środę i w czwartek temperatura w Polsce będzie wynosić od 10 do 14 stopni, z kolei w piątek będzie odrobinę cieplej. Miejscami termometry wskażą 16 stopni.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

W środę opady deszcze prognozowane są we wschodniej części Polski. W czwartek deszczowo będzie na południowym wschodzie kraju, a przelotnie popada na północnym zachodzie oraz na zachodzie. W piątek intensywne opady deszcze są prognozowane w województwie małopolskim, podkarpackim oraz lubelskim.

Prognoza pogody na weekend. Najzimniej będzie na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu 

Natomiast według radaru pogodowego dostępnego na stronie windy.com w weekend najcieplej będzie na południu Polski. Tam termometry wskażą nawet 17 stopni. W pozostałych częściach kraju temperatura będzie się wahać od 11 do 15 stopni. Najchłodniej ma być w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim. Podobnie będzie w niedziele. Na południu temperatura wyniesie od 16 do 18 stopni, w centrum będzie od 15 do 13 stopni, a na północy od 15 do 11 stopni. Ponownie najzimniej będzie w północno-wschodniej Polsce. Synoptycy zapowiadają także miejscowe przymrozki. 

W weekend będzie deszczowo. W sobotę ma padać w centrum i na wschodzie, kraju, a także w południowo-wschodniej Polsce. W niedzielę czeka nas jeszcze więcej opadów deszczu. Od rana będzie padać w zachodniej części polski, w ciągu dnia deszczowe chmury będą przesuwać się w kierunku wschodu. Przelotnie będzie padać niemal w całej Polsce. 

Więcej o: