Kamienna Góra. 45-latka zamówiła węgiel przez internet. Nigdy do niej nie dotarł. Policja ostrzega

Mieszkanka Kamiennej Góry została oszukana podczas zakupów przez internet. Kobieta padła ofiarą przestępstwa, gdy chciała kupić węgiel. Zapłaciła za towar, ale nigdy go nie otrzymała. Sprawę wyjaśnia właśnie policja.

W poniedziałek 26 września, kobieta powiadomiła śledczych z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, że została oszukana podczas internetowych zakupów. Zorientowała się, gdy zaczęła dokładnie przeglądać daną stronę internetową.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Oszustwo na stłuczkę? Policjanci poszukują poszkodowanych, którzy brali udział w podobnych kolizjach jak na wideo

Kamienna Góra. 45-latka zamówiła węgiel przez internet i została oszukana

Mieszkanka Kamiennej Góry (woj. dolnośląskie) powiadomiła śledczych, że skorzystała z internetowej sprzedaży węgla. Znalazła stronę internetową z przystępnymi cenami oraz z szybką dostawą i postanowiła skorzystać z okazji. Wypełniła wymagany formularz i zapłaciła za towar. Produkt miał zostać dostarczony kolejnego dnia. Niestety, węgiel nie dotarł do 45-latki. Gdy kobieta zaczęła dokładniej przeglądać stronę, zorientowała się, że została oszukana. Próba kontaktu telefonicznego z firmą również skończyła się fiaskiem. Okazało się też, że na stronie wykorzystano zdjęcia z innej witryny.

Zakupy przez internet - o czym należy pamiętać?

Policja w Kamiennej Górze apeluje, aby zachować szczególną ostrożność podczas zakupów przez internet. Przed sfinalizowaniem transakcji warto dokładnie sprawdzić wszystkie informacje o firmie. Spróbujmy też skontaktować się z pracownikiem danego sklepu - sprawdźmy, czy numer jest rzetelny. Każde przedsiębiorstwo można też zweryfikować dzięki Krajowemu Rejestrowi Sądowemu - sprawdźmy, czy informacje podane na stronie internetowej pokrywają się z tymi zamieszczonymi w KRS. Zwróćmy uwagę na opinie użytkowników - czy takowe w ogóle się pojawiają.

Więcej o: