Płock. Wybuch w zakładzie Orlenu. Nie żyją dwie osoby. "Znajdowały się najbliżej pieca"

We wtorek w zakładzie produkcyjnym Orlenu w Płocku (woj. mazowieckie) doszło do zapłonu pieca i wybuchu. Zginęły dwie osoby w czasie eksplozji - przekazała płocka policja w rozmowie z TVN24.
Zobacz wideo Mikołajów. Rosyjski atak na budynek administracji miejskiej

Jak już informowaliśmy, w zakładzie produkcyjnym w Płocku doszło do wybuchu. Na miejscu wciąż trwa akcja gaśnicza. - Wiemy, że doszło do zapłonu pieca, takie informacje przekazał Orlen i to właściwie tyle - powiedział reporter TVN24.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Wybuch w zakładzie Orlenu. Nie żyją dwie osoby

- Wiadomo, że w tej sprawie będzie prowadzone prokuratorskie śledztwo. Dwóch pracowników, którzy znajdowali się najbliżej tego pieca, gdzie doszło do zapłonu, zginęło - to informacja potwierdzona przez policję. Ich ciała znaleziono, jak pożar w tej części został ugaszony - przekazał reporter TVN24.

Dwie ofiary śmiertelne wybuchu w zakładzie produkcyjnym PKN ORLEN - potwierdziła Radiu Dla Ciebie rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska. Jak podała, w zakładzie doszło do wybuchu instalacji. Wcześniej spółka informowała o chwilowym zapłonie pieca.

 

"Służby PKN ORLEN odpowiedzialne za bezpieczeństwo monitorują sytuację, o której będziemy informować na bieżąco. Pozostałe instalacje produkcyjne działają bez zakłóceń" - przekazało biuro prasowe PKN Orlen "Tygodnikowi Płockiemu".

Więcej o: