Nowa Ruda. Pijana matka zajmowała się trzyletnim dzieckiem. Miała prawie cztery promile

Prawie cztery promile alkoholu miała w organizmie pijana mieszkanka Nowej Rudy (woj. dolnośląskie), która w takim stanie opiekowała się swoją 3-letnią córką. Interweniowali policjanci, którzy skierowali sprawę do sądu rodzinnego.

Późnym wieczorem dyżurny policji w Nowej Rudzie odebrał zgłoszenie o pijanej matce, pod której opieką miała znajdować się jej 3-letnia córka. Policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie zastali kobietę i dziecko. Badanie trzeźwości wykazało, że matka była pijana - w organizmie miała aż 3,94 promila alkoholu.

Policja nie podaje, kiedy dokładnie doszło do zdarzenia, ale komunikat o incydencie został opublikowany w poniedziałek 26 września.

Nowa Ruda. Matka miała cztery promile. O jej losie zdecyduje sąd rodzinny

"O zdarzeniu powiadomiony został Sad Rodzinny, a dziecko trafiło pod opiekę swojej cioci. Komplet materiałów w tej sprawie zostanie przekazany do sądu, który zadecyduje o dalszym losie rodziny" - poinformowała podinspektor Wioletta Martuszewska, oficerka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Dodała, że "policjanci, jak zawsze w takich przypadkach, sprawdzą, czy matka swoim zachowaniem mogła narazić dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia". 

Matce trzylatki może grozić do pięciu lat więzienia.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Przerażeni rodzice podbiegli do policjantów z siną 3-latką. Dziecko udało się uratować

Funkcjonariusze apelują do osób, które zauważą nieprawidłowości w sprawowaniu opieki nad dziećmi, by powiadamiały służby pomocowe. Takie zgłoszenie może nie tylko zapobiec tragedii, ale jest też pomocne w celu podjęcia wczesnych i koniecznych działań opiekuńczych.

Więcej o: