Śląsk. Zaginęła Roksana Zielińska z Gliwic. Od niedzieli rodzina nie miała z nią kontaktu

Policja prowadzi poszukiwania 22-letniej Roksany Zielińskiej z Gliwic (woj. śląskie). Kobieta wyszła z domu w niedzielę 25 września i do tej pory nie wróciła.
Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Gliwiccy policjanci podali rysopis zaginionej Roksany Zielińskiej:

  • wzrost około 160 cm;
  • szczupłej budowy ciała;
  • oczy ciemne;
  • jasna karnacja;
  • włosy długie do połowy pleców;
  • szatynka.

Jak informuje policja, 22-latka prawdopodobnie była ubrana była na ciemno - możliwe, że w czarne legginsy, czarną bluzę, czarne buty i czarną skórzaną kurtkę.

Wiesz, gdzie może przebywać Roksana Zielińska? Pomóż - zgłoś się na policję

Wszelkie informacje dotyczące zaginionej i jej obecnego miejsca pobytu, prosimy kierować do oficera dyżurnego gliwickiej komendy policji pod numer telefonu: 47 8592 255 lub do najbliższej jednostki policji.

Informacje można także przesyłać na adres e-mail: dyzurny@gliwice.ka.policja.gov.pl.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Więcej o: