Toruń. 17-latka napisała przed kościołem hasła popierające osoby LGBT. "Policjanci zakuli mnie w kajdanki"

Przed jednym z kościołów w Toruniu 17-latka napisała hasła poparcia dla osób LGBTQ+ i krytykujące Kościół. W pewnym momencie miała zostać skuta kajdankami przez policjantów. Na komendzie aktywistka usłyszała zarzuty.
Zobacz wideo Zniecierpliwiony 24-latek utknął w korku na S3, więc postanowił go ominąć, jadąc pod prąd

Jak podaje tvn24.pl, do zdarzenia doszło 17 września. 17-latka z Bydgoszczy odwiedziła Toruń. Podczas wycieczki zauważyła stojące na rynku osoby z transparentami obrażającymi osoby LGBTQ. - Porównywano takie osoby do pedofili - powiedziała Malwina Chmara. Aktywistka dodała, że chciała wyrazić swój sprzeciw, dlatego na chodniku przed kościołem napisała: "Zostawcie osoby LGBTQ+". Dopisała również nazwiska duchownych, którzy oskarżani byli o pedofilię.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Giorgia MeloniW PiS radość z wygranej Meloni. "Pod względem interesów są rozbieżności"

"Policjanci zakuli mnie w kajdanki"

17-latka podkreśliła, że nagle pojawili się przy niej funkcjonariusze. - Policja poprosiła mnie o dokumenty, po czym weszła do kościoła skonsultować się z księżmi. Czekałam pół godziny, zanim policjanci zdecydowali, że mnie zatrzymają w związku z tą sprawą - powiedziała, jak cytuje tvn24.pl, Malwina Chmara.

Jak dodała, nie była agresywna, ani nie próbowała uciekać. - Mimo to policjanci zakuli mnie w kajdanki i zaciągnęli siłą do radiowozu. W tych kajdankach byłam zakuta przez cały czas zatrzymania - zaznaczyła.

Aktywistka usłyszała zarzuty z artykułu 63. Kodeksu wykroczeń, który brzmi: "Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny".

Sprawą zainteresowała się Joanna Scheuring-Wielgus. W zeszłym tygodniu posłanka złożyła wniosek o udzielenie informacji ws. policyjnej interwencji do komendanta miejskiego w Toruniu.

Straż Graniczna. Zdjęcie ilustracyjneRozszerzono zakazy ograniczenia wjazdu do Polski dla Rosjan

Więcej o: