Wodzisław Śląski. 12-latek dźgnął nożem dwóch nastolatków. Jeden z nich w poważnym stanie

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło w sobotę po południu w Wodzisławiu Śląskim. 12-letni chłopak dźgnął nożem 15 i 17-latka. Obaj trafili do szpitali, jeden z nich przeszedł operację.

Do zdarzenia doszło na osiedlu XXX-lecia w Wodzisławiu Śląskim. 12-latek dźgnął nożem dwóch nastolatków w wieku 15 i 17 lat. Obaj trafili do szpitali. 

Młodszy z rannych został przewieziony do Rybnika z ranami w okolicach łopatki, starszy - śmigłowcem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Stan 17-latka jest poważny, przeszedł operację. U niego stwierdzono rany w okolicach klatki piersiowej.

Zobacz wideo Legnica. Pożar w kamienicy. Policjanci pomogli starszemu mężczyźnie wydostać się z budynku

Wodzisław Śląski. 12-latek dźgnął nożem dwóch nastolatków

Policjanci odnaleźli 12-latka w jego domu. Jak podaje "Dziennik Zachodni", funkcjonariusze zabezpieczyli nóż i ubrania chłopca. Sąd rodzinny zdecydował, że 12-latek pozostanie na razie pod opieką opiekunów prawnych.

"Gazeta Wyborcza" podaje z kolei nieoficjalnie, że 15 i 17-latek nie byli znajomymi 12-latka. Więcej w artykule lokalnego dodatku dziennika "12-latek dźgnął nożem dwóch nastolatków w Wodzisławiu Śląskim. Stan jednego z poszkodowanych jest poważny".  

Więcej o: