Zaginął Jakub Bocheński, polityk Lewicy. Robert Biedroń: Może ktoś coś widział, ktoś coś wie

Zaginął Jakub Bocheński, polityk Lewicy. Mężczyzny poszukuje policja. O informacje na temat miejsca jego pobytu prosi m.in. Robert Biedroń.

"Szukamy Kuby, naszego kolegi. Od wczoraj szuka go też policja. Podaj, proszę, dalej tę wiadomość. Może ktoś coś widział, coś wie" - napisał Robert Biedroń w mediach społecznościowych. Jakuba Bocheńskiego najpierw poszukiwali bliscy, teraz sprawą zaginięcia zajmuje się także policja.

Zobacz wideo Rosyjska policja zatrzymuje protestujących w Jekaterynburgu na wiecu przeciwko częściowej mobilizacji

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Trwają poszukiwania polityka Lewicy. Rodzina poinformowała o jego zaginięciu

Pierwsi o zaginięciu polityka informowali w mediach społecznościowych jego najbliżsi.

"Dołączam zdjęcie auta, które posiadał Kuba - ważne, jak ktoś zauważy taki samochód z rejestracjami KNS 0453N proszę o natychmiastowy kontakt. Zwłaszcza na parkingach, przy zbiornikach wodnych, gdziekolwiek" - pisał krewny mężczyzny.

Zaginął Jakub Bocheński. Policja poszukuje polityka Lewicy

"Zaginął Kuba - ostatni raz był z nim kontakt w czwartek, od tego czasu nie mamy z nim żadnego kontaktu, jeżeli ktokolwiek z was ma jakieś informacje, które mogą pomóc, napiszcie lub zadzwońcie, lub skontaktujcie się bezpośrednio z Policją" - czytamy w poście opublikowanym przez współpracowników polityka na jego profilu.

W oficjalnym komunikacie o zaginięciu policja podała więcej szczegółów na temat poszukiwanego mężczyzny.

"Jakub Bocheński 22 września 2022 roku między godziną 11-13 wyszedł z hotelu "Hilton" przy ul. Dąbskiej 5 w Krakowie i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej zaginiony mężczyzna nie powrócił, nie nawiązał też kontaktu z rodziną" - czytamy.

W galerii publikujemy zdjęcia polityka. Poniżej udostępniony przez policję rysopis.

Rysopis:

  • wzrost 180 - 182 cm,
  • włosy krótkie, koloru ciemnego,
  • nos normalny
  • uszy normalne
  • sylwetka szczupła
  • posiada zarost w postaci brody.

Każda osoba posiadająca informacje na temat zaginionego mężczyzny z komisariatem policji VII w Krakowie, pod numerem telefonu 47-83-52-910, 47-83-53-070 lub z numerem alarmowym 112.

Jakub Bocheński  jest 30-letnim politykiem Lewicy działającym na Sądecczyźnie. W poprzednich wyborach parlamentarnych był "jedynką" na listach swojego ugrupowania w regionie. 

**********

Więcej o: