Jarosław Kaczyński objeżdża kraj. W środę prezes PiS spotka się z mieszkańcami Siedlec

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd nowych okręgów partyjnych. Dziś spotka się z mieszkańcami Siedlec.

Wicerzecznik PiS Urszula Rusecka tłumaczy, że Jarosław Kaczyński przedstawi, co udało się zrealizować podczas ostatnich siedmiu lat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Dodaje, że prezes będzie rozmawiał z mieszkańcami Siedlec również o wyzwaniach, jakie stoją przed Polską w związku z wojną w Ukrainie i kryzysem energetycznym w Europie.

Spotkanie z mieszkańcami Siedlec odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki. Początek o godzinie 18.

W weekend prezes PiS ma odwiedzić cztery kolejne miejscowości. Będzie można go spotkać w województwie dolnośląskim i opolskim.

Zobacz wideo Nietypowa sytuacja w Sejmie. Politycy opozycji do Kaczyńskiego: "Będziesz siedział", a razem z nimi klaszcze... cały PiS

Więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Jarosław Kaczyński zapowiadał objazd kraju. Przerwał go na wakacje

Prezes PiS ogłosił objazd kraju oraz mobilizację Zjednoczonej Prawicy podczas konwencji PiS, która odbyła się w Markach 4 czerwca. Zapowiadał, że jeździł po kraju będzie również premier Mateusz Morawiecki. - Naprzód, naprzód i jeszcze raz naprzód. Do zwycięstwa! - tymi słowami Jarosław Kaczyński zakończył godzinne wystąpienie, na którym - według komentatorów - nie pojawiły się żadne nowe obietnice.

Wakacyjne tournée zostało jednak przerwane. Oficjalnie dlatego, że był środek wakacji, ale było też drugie dno. "Objazdowi towarzyszyły protesty zwolenników opozycji, a w swoich przemówieniach prezes zaliczał wpadki i mówił rzeczy, po których za głowy łapano się nawet w PiS" - pisał nasz dziennikarz Jacek Gądek, wyjaśniając powody przerwy w podróży Jarosława Kaczyńskiego.

Prezes PiS powrócił jednak na trasę już we wrześniu. Jako pierwszy, odwiedził Nowy Targ, gdzie jednak nie obyło się bez problemów - na byłego wicepremiera czekało wielu protestujących, którzy wykrzykiwali epitety pod adresem Jarosława Kaczyńskiego. "Żeby spieprzał, tego oczekujemy" - mówiła w rozmowie z naszym dziennikarzem jedna z obecnych na miejscu protestujących, starsza pani z transparentem.

Więcej o: