Sejny. Policjanci pochwalili się, że przechwycili 3 kg marihuany. Zdjęcia "zdobyczy" rozbawiły internautów

Policjanci z Sejn (woj. podlaskie) zatrzymali 39-latka, u którego znaleźli 3 kilogramy narkotyków. Wstępne badanie wskazało, że susz to marihuana. Jednak zdjęcia, które opublikowali funkcjonariusze, nie przekonały internautów.

Policjanci z Sejny na Podlasiu zatrzymali 39-latka. Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia za posiadanie 3 kilogramów narkotyków. W jego domu i w budynku gospodarczym policjanci znaleźli rośliny, które wycenili na 150 tys. złotych. Opublikowali zdjęcia przechwyconego suszu. Wstępne badania narkotestem wykazały, że to marihuana. Wygląd "zdobyczy" wywołał rozbawienie wśród internautów.

Zobacz wideo Nazbierał 31 punktów karnych w 2 minuty

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Sejny. 39-latkowi grozi 10 lat za posiadanie narkotyków. "Skazać za jakość, nie za ilość"

O zatrzymaniu mężczyzny sejneńska policja poinformowała w mediach społecznościowych.

"Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 150 tysięcy złotych. Mieszkaniec powiatu sejneńskiego usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Sejnach zarzut, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu" - napisali w komunikacie policjanci.

"Do tej sprawy zatrzymany został 39-latek, właściciel posesji. Mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej w Sejnach usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na 2 miesiące" - napisali policjanci.

Sejny. Policja zatrzymała mężczyznę za posiadanie narkotyków. Internauci: Statystyka pykła

Zdjęcia przechwyconej marihuany wywołały rozbawienie wśród użytkowników Facebooka.

"Nawet policjantom majeran wcisnęli".  "Skazać go za jakość tej trawy, a nie za ilość."

"Widać, że to lipny towar. Ale statystyka pykła" - czytamy w komentarzach.

Internauci zwracali uwagę na to, że suszone rośliny nie mają charakterystycznych szyszek i bardziej niż marihuanę, przypominają inne zioła.

"To na zdjęciach to rozmaryn? Kurde boję się o mamę, w końcu ma na ogrodzie. Dziwiłem się tydzień temu, jak po obiedzie tata zawijał się w zasłony. Teraz już wiem. Dzięki wam" - żartowała jedna z komentujących osób.

"To teraz za uprawę przypraw sadzają?" - żartował ktoś inny.

************

Więcej o: