Gdzie się wybrać na grzyby tej jesieni? Imponujące zbiory można znaleźć w gminie Horyniec-Zdrój. Pan Janusz, który pracuje w tamtejszym urzędzie, znalazł prawdziwka ważącego ponad dwa kilogramy. Dumny grzybiarz pozuje ze swoim znaleziskiem na zdjęciu udostępnionym w mediach społecznościowych gminy z Podkarpacia.
Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl
"Sezon grzybowy w pełni a w naszej gminie i zapewne na całym Roztoczu/Podkarpaciu mamy rekordzistę. Pan Janusz, pracownik naszego urzędu gminy, znalazł dzisiaj prawdziwego olbrzyma. Taki prawdziwek to marzenie każdego grzybiarza! Waga: 2320 g. Zapraszamy w nasze horynieckie lasy!" - czytamy na Facebooku magistratu.
Znalezisko pana Janusza poruszyło komentujących.
Piękny okaz!
Janutek, gdzie zbierasz takie okazy?
Jedziemy do Horyńca!
- piszą grzybiarze.
Wrzesień to szczyt sezonu grzybiarskiego. Miłośnicy leśnych smaków właśnie teraz zbierają najpiękniejsze okazy. Według kalendarza Głównego Inspektoratu Sanitarnego teraz w lasach znajdziemy najwięcej gatunków grzybów.
W prognozie na wrzesień synoptyk grzybowy Marek Snowarski poinformował, że w można spodziewać się wysypu w znacznej części kraju. Sprzyjają ku temu warunki atmosferyczne.
"W przeciągu tygodnia-dwóch można oczekiwać wysypu na znacznej części kraju, głównie w południowo-zachodniej Polsce ("wszystkie Śląski", licząc w tym opolski i cieszyński, Małopolska), a także lokalnie na Pomorzu. Letni wysyp na wschodzie woj. lubelskiego być może się rozwinie bardziej" - pisał na początku września autor strony grzyby.pl.
**********