TVP Info: Piotr Kraśko skazany za jazdę bez uprawnień. Sąd w Ostrołęce surowo go ukarał

Sąd Rejonowy w Ostrołęce wydał wyrok ws. Piotra Kraśki. Dziennikarz TVN odpowiadał za prowadzenie samochodu bez uprawnień. Kraśko ma zapłacić karę 100 tys. zł i pokryć koszty procesu sądowego. Od wyroku nie ma odwołania.

O wyroku informuje portal tvp.info. Redakcja Gazeta.pl próbowała skontaktować się Piotrem Kraśką, na razie bezskutecznie. Dziennikarz był oskarżony o przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie o prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień. Posiedzenie odbywało się w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce.

Piotr Kraśko skazany za jazdę bez uprawnień

Portal podaje, że "chodzi o zdarzenie z 19 sierpnia 2016 r. W miejscowości Myszyniec (woj. mazowieckie), prowadząc auto marki bmw, Piotr Kraśko został zatrzymany przez patrol policji". Kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu, ponieważ stracił je w 2014 r. Prokuratura podała, że dziennikarz przyznał się do winy i skorzystał z przysługującemu mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. Piotr Kraśko wyraził zgodę na publikację wizerunku i pełnych danych osobowych.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Rozmowa Łukasza Kijka z Antonem Heraszczenką - doradcą MSW Ukrainy

Stołeczni śledczy chcieli, żeby wyrok w sprawie zapadł bez przeprowadzenia rozprawy. Prokuratura chciała wymierzenia kary grzywny w wysokości 200 stawek dziennych po 500 zł, czyli łącznie 100 tys. zł. Proponowana kara została wcześniej uzgodniona z oskarżonym. Taki też wyrok zapadł w poniedziałek w Ostrołęce - podaje tvp.info. Oprócz tej kwoty Kraśko poniesie koszty sądowe. 

Portal przypomina, że Kraśko złamał zakaz prowadzenia samochodu również innym razem. W grudniu 2021 r. w mediach pojawiła się informacja, że dziennikarz został zatrzymany, kiedy prowadził samochód, choć nie miał do tego uprawnień. Wtedy ukarano go grzywną w wysokości 7,5 tys. zł i dostał roczny zakaz prowadzenia pojazdów. Prokuratura odwołała się od tego wyroku, ale sąd go utrzymał.

8 czerwca Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Kraśce do Sądu Rejonowego w Ostrołęce. Dziennikarz został oskarżony o prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień (art. 180a kk.). Za zarzucany czyn dziennikarzowi groziła grzywna albo ograniczenie lub nawet pozbawienie wolności do dwóch lat.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: