Lubelskie. Pijany 14-nastolatek wszedł na wagon i dotknął trakcji. Poraził go prąd

14-letni chłopiec z miejscowości Trawniki (woj. lubelskie) trafił do szpitala. Wspiął się na wagon i dotknął trakcji kolejowej. Poraził go prąd. Okazało się, że 14-latek był pod wpływem alkoholu, a jego wyczyny obserwowali znajomi.

Porażony prądem 14-latek trafił do szpitala. Wszystko działo się w niedzielę po godzinie 17.30. Okazało się, że nieletni mieszkaniec miejscowości Trawniki w województwie lubelskim był pod wpływem alkoholu. O sprawie informuje świdnicka policja.

Zobacz wideo Wyprzedzał na skrzyżowaniu, podwójnej linii ciągłej i przejściu dla pieszych

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Lubelskie. 14-latek w szpitalu po porażeniu prądem

Policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia po godzinie 17.00 w niedzielę. Zdaniem funkcjonariuszy chłopiec ledwo uniknął tragedii.

"Jak ustalili policjanci, 14-letni mieszkaniec gminy Trawniki w obecności swoich znajomych wspiął się na wagon i dotknął trakcji kolejowej" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Znajomi nastolatka, którzy obserwowali jego poczynania, przekazali policjantom, że chłopiec chciał sprawdzić, czy trakcja jest pod napięciem. Postanowił to jednak zrobić w najniebezpieczniejszy możliwy sposób - dotykając linii ręką. 

Ławka patriotyczna w LubliniePatriotyczna ławka w Lublinie wytrzymała dwa dni. Można spaść z podestu

Trawniki. 14-latek wspiął się na wagon. Ściągali go strażacy

Ze względu na zagrożenie 14-latka z wagonu musieli zdejmować strażacy.

"Do zdjęcia poszkodowanego z wagonu konieczne były działania straży pożarnej. Następnie została chłopcu udzielona pomoc medyczna i w stanie przytomnym z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Lublinie."

Okazało się, że brawurze nastolatka towarzyszył alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 14-latek był nietrzeźwy - miał ponad promil alkoholu w organizmie. 

******

Więcej o: