Pogoda. Gdzie jest burza? Dziś zagrzmi na północy Polski. Są "żółte" ostrzeżenia IMGW

W poniedziałek 19 września może zagrzmieć w całej Polsce. Największe prawdopodobieństwo burzy jest na północnym zachodzie kraju. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Za pogodę w Polsce odpowiada obecnie niż z ośrodkiem przemieszczającym się znad Białorusi nad północno-zachodnią Rosję. W najbliższym czasie z północnego zachodu i północy wciąż będzie napływać do nas wilgotne i chłodne powietrze polarne morskie.

W Japonię uderzył tajfun NanmadolTajfun Nanmadol uderzył w Japonię. 7 mln ludzi wezwanych do ewakuacji

Burze w poniedziałek. "Żółte" alerty IMGW dla północnych województw

W poniedziałek 19 września burze z przelotnymi opadami deszczu, a lokalnie także z drobnym gradem, mogą wystąpić w całym kraju. "Na ogół powinny być słabe z opadami 5-15 mm. Na północy i zachodzie skumulowana wysokość opadów miejscami może osiągnąć 20-30 mm. Wiatr nie powinien przekroczyć 65 km/h" - prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

IMGW wydał "żółte" ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw: zachodniopomorskiego (powiaty: policki, Szczecin, gryfiński, pyrzycki, myśliborski) i lubuskiego (powiaty: gorzowski, Gorzów Wielkopolski, sulęciński, słubicki, międzyrzecki, krośnieński, świebodziński, żarski, zielonogórski).

Alert obowiązuje do godz. 19 w poniedziałek.

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

Gdzie zagrzmiało w poniedziałek? Stan na godz. 9:25

Zagrzmiało w województwach: zachodniopomorskim (okolice: Myślibórz, Pyrzyce) i dolnośląskim (okolice: Strzegom).

Przymrozek (zdjęcie ilustracyjne)Prognoza pogody. Wrzesień minie pod znakiem przymrozków

Burze. Prognoza zagrożeń

Zgodnie z prognozą zagrożeń IMGW, synoptycy planują wydać kolejne alerty dla woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego, zachodniej części warmińsko-mazurskiego oraz północnej części lubuskiego i wielkopolskiego. Prognoza obowiązuje maksymalnie do godz. 7:30 w środę 21 września.

Więcej o: