Sikorski dla Gazeta.pl: Opozycja ma wyższe poparcie, niż pokazują sondaże. Jesteśmy na prowadzeniu

- Rząd, który doprowadził do najwyższej drożyny, inflacji od czasu odzyskania przez Polskę niepodległości, rząd, który wypromował klasę oligarchów, milionerów, szarańczy tuczącej się na spółkach skarbu państwa, powinien spalić się ze wstydu i sam odejść w niesławie - stwierdził w Porannej Rozmowie Gazeta.pl europoseł PO Radosław Sikorski. Według polityka obecne sondaże nie oddają rzeczywistego poparcia dla partii rządzącej.
Zobacz wideo Poranna Rozmowa Gazeta.pl. Gościem Radosław Sikorski

- Rząd, który tak bezczelnie okłamał Polaków chociażby ws. Smoleńska, gdzie tą tragedią grano politycznie, próbowano o jakimś zamachu bajdurzyć, a teraz wiemy, że to zostało sfałszowane, taka ekipa powinna mieć 5 proc. poparcia wśród zwolenników teorii spiskowych - stwierdził w poniedziałkowej Porannej Rozmowie Gazeta.pl europoseł PO Radosław Sikorski.

Jak dodał były marszałek Sejmu i były szef MSZ, "rząd, który doprowadził do najwyższej drożyny, inflacji od czasu odzyskania przez Polskę niepodległości, rząd, który wypromował klasę oligarchów, milionerów, szarańczy tuczącej się na spółkach skarbu państwa, powinien spalić się ze wstydu i sam odejść w niesławie".

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- Już jesteśmy na prowadzeniu - stwierdził Sikorski, nawiązując do sondaży.

- W ostatnich wyborach w 2019 r. PiS dostał 3,5 proc. mniej niż średnia sondaży, bo w Polsce jest lekki strach. Jeśli ludzie odmawiają odpowiedzi na pytania ankieterom, to zapewne nie dlatego, ze popierają partię rządzącą - mówił. Powtórzył, że jego zdaniem "opozycja ma więcej niż pokazują sondaże".

Poranna Rozmowa Gazeta.pl. Gościem Radosław Sikorski

Radosław Sikorski od 2019 r. jest posłem do Parlamentu Europejskiego. Od września 2014 r. do czerwca 2015 r. był marszałkiem Sejmu RP, a w latach 2007-2014 - ministrem spraw zagranicznych w rządach Donalda Tuska.

Był także m.in. podsekretarzem w MSZ (1998-2001, rząd Jerzego Buzka), senatorem VI kadencji (2005-2007), ministrem obrony narodowej (2005-2007, rządy Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego), posłem (2007-2015). W latach 2010-2016 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

W latach 80. był reporterem wojennym. Jego żoną jest amerykańska dziennikarka i pisarka Anne Applebaum (w 2013 r. uzyskała też polskie obywatelstwo).

Więcej o: