Kolizja z udziałem auta SOP w Warszawie. PAP: Pojazdem podróżował Zbigniew Ziobro

W Warszawie doszło do kolizji z udziałem auta Służby Ochrony Państwa. Ochranianym pojazdem przewożony był minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Nikomu nic się nie stało.

Jak podaje na swoim portalu Radio Zet, do kolizji samochodu SOP doszło w niedzielę wieczorem w Al. Jerozolimskich.

Kolizja w Warszawie. PAP: Samochodem jechał Zbigniew Ziobro

Z informacji przekazanej przez płk. Bogusława Piórkowskiego, rzecznika służby, wynika, że kierowca samochodu osobowego, który jechał za autem SOP, nie zachował należytej ostrożności. Prowadzący miał uderzyć w tył samochodu, którym podróżował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Zobacz wideo Mieszkanka Bytomia trzymała w mieszkaniu siedem małp

PAP przekazała, że kierowca, który miał spowodować kolizję, jechał samochodem firmy świadczącej usługi przewozowe za pośrednictwem aplikacji. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.

Wcześniej nieoficjalnie o kolizji informował portal se.pl. - Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 18:55. W kolizji brały udział mercedes i toyota. Kierowcy zostali przebadani na obecność alkoholu. Byli trzeźwi. Nikomu nic się nie stało - przekazała dziennikarzom Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji. KSP nie potwierdziła wówczas, że w jednym z aut jechał Ziobro.

Portal nieoficjalnie podaje, że oprócz ministra w samochodzie znajdowała się jego żona oraz 7-letnie dziecko

Victor Orban i Mateusz Morawiecki, 17.02.2021, Kraków KE pokazała Węgrom, że mechanizm warunkowości to nie żarty. Co z Polską?

Więcej o: