Pogrzeb królowej Elżbiety II. Transmisja z uroczystości - gdzie oglądać ceremonię?

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek 19 września. Jego przebieg transmitować będzie kilka polskich stacji. Gdzie i od której oglądać ceremonię?

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek 19 września w opactwie Westminsterskim. Oficjalna część ceremonii rozpocznie się o godzinie 11:00 czasu lokalnego (12:00 w Polsce). Tego dnia zakończy się też żałoba narodowa, ogłoszona 8 września, w dniu śmierci monarchini. Wydarzenie będzie transmitowane na całym świecie. Gdzie będzie można je obejrzeć?

Zobacz wideo Pożegnanie królowej. Morze kwiatów i listów w hołdzie dla Elżbiety II

Elżbieta II nie żyje. Królowa spocznie na Zamku Windsor

Dzień pogrzebu Elżbiety II będzie wolny od pracy w całym Zjednoczonym Królestwie. Ceremonia złożenia królowej do grobu będzie pierwszym od 57 lat państwowym pogrzebem w Wielkiej Brytanii. Poprzednio, w 1965 roku, pożegnano w ten sposób Winstona Churchilla.

Elżbieta II spocznie w Kaplicy Św. Jerzego na Zamku Windsor u boku swoich rodziców Jerzego VI i Elżbiety królowej matki oraz siostry Małgorzaty. W to samo miejsce przeniesiona zostanie również trumna z ciałem jej męża księcia Filipa.

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trumna z ciałem Elżbiety II w Westminster HallPogrzeb Elżbiety II - dokładny harmonogram uroczystości

Pogrzeb królowej Elżbiety II - gdzie oglądać?

Pogrzeb królowej Elżbiety II będzie transmitowany przez kilka polskich stacji:

  • TVN24 planuje specjalne wydanie "Pożegnanie królowej", które rozpocznie się w poniedziałek o godz. 10:00;
  • Telewizja Polska będzie transmitować ceremonię pogrzebową królowej Elżbiety II od godz. 11:30 na kanale TVP1, transmisje będą prowadzone także na kanałach TVP Info oraz TVP World;
  • Stacja News24 poprowadzi wydanie nadzwyczajne już od godz. 9:30;
  • Polsat News także planuje transmisję z pogrzebu Elżbiety II.

Samochód z brytyjskim królem Karolem III i Camillą, królową małżonką, wyjeżdża z Westminster Hall w Londynie, w piątek, 16 września 2022 r.Rolkarz prawie zderzył się z samochodem Karola III [WIDEO]

Więcej o: