Pogrzeb królowej Elżbiety II. Gdzie oglądać transmisję z uroczystości pogrzebowych?

Pogrzeb królowej Elżbiety został zaplanowany na poniedziałek 19 września. Polskie stacje telewizyjne zdecydowały się zmienić swoją ramówkę, aby transmitować pogrzeb brytyjskiej monarchini. Gdzie będziemy mogli zobaczyć transmisję?

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek w opactwie Westminsterskim - jednej z najważniejszych świątyń anglikańskich. Następnie trumna z ciałem królowej zostanie złożona w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. Wydarzenie będzie transmitowane przez media na całym świecie.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Śmierć królowej Elżbiety II, nowy król Karol III i... kryzys gospodarczy. Z czym mierzy się Wielka Brytania? [Relacja prosto z Londynu]

Pogrzeb Elżbiety II. Gdzie oglądać pogrzeb królowej?

  • TVN24 planuje specjalne wydanie "Pożegnanie królowej", które rozpocznie się w poniedziałek o godz. 10. Stacja pokaże liczne wspomnienia osób, które miały bezpośredni kontakt z monarchinią. Relacje z ceremonii będzie na bieżąco komentował Maciej Woroch oraz specjalni wysłannicy TVN24.
  • Telewizja Polska będzie transmitować ceremonię pogrzebową królowej Elżbiety II od godz. 11:30 na kanale pierwszym. Wydarzenia będą na bieżąco relacjonować Karolina Pajączkowska, Dariusz Bohatkiewicz i Marcin Czapski. Transmisje będą prowadzone również na kanałach TVP Info oraz TVP World.
  • Stacja News24 poprowadzi wydanie nadzwyczajne już od godz. 9:30.
  • Polsat News również planuje transmisję z pogrzebu Elżbiety II - nie podaje jednak konkretnych informacji.

Oficjalna część pogrzebu królowej Elżbiety II rozpocznie się o godz. 11 czasu lokalnego (godz. 12 czasu polskiego).

Prezydent Andrzej Duda wchodzi na pokład rządowego samolotuAndrzej Duda leci do Londynu. Weźmie udział w pogrzebie Elżbiety II

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Dzień wolny z powodu pogrzebu królowej

Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek 8 września w wieku 96 lat na zamku Balmoral w Szkocji. Przez 70 lat zasiadała na brytyjskim tronie. Teraz władzę przejął jej syn, król Karol III. Brytyjskie ministerstwo poinformowało, że dzień pogrzebu królowej został narodowym "świętem bankowym".

"Pozwoli to obywatelom, firmom i innym organizacjom na oddanie czci Jej Królewskiej Mości oraz na upamiętnienie jej rządów. Jednocześnie zaznaczy to ostatni dzień okresu żałoby narodowej" - napisano w oświadczeniu. Nie oznacza to dnia wolnego od pracy dla wszystkich, daje jednak taką możliwość - to kwestia ustalenia między pracodawcą a pracownikiem.

Kolejka żałobników, któzy chcą oddać chołd zmarłej królowej Elżbiecie II przy jej trumnie w Westminster HallLondyn. Mężczyzna wyszedł z kolejki i podszedł do trumny królowej

Więcej o: