Wypadek busa na A2. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Lądował śmigłowiec LPR

W niedzielę rano na autostradzie A2 w kierunku Warszawy doszło do wypadku busa. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Cztery osoby zostały ranne, na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku 9-osobowego busa marki Mercedes Sprinter doszło w niedzielę 18 września około godz. 7:20 na autostradzie A2. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dwóch kierowców staranowało szlaban na przejściu granicznym z Rosją

Wypadek busa na autostradzie A2. Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku

Bus, który jechał autostradą A2 w kierunku Warszawy, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na prawy pas ruchu, po czym odbił się od znajdującej się tam bariery ochronnej. W wyniku zderzenia wjechał na pas zieleni, który rozdziela jezdnie. - Do wypadku doszło na 327. kilometrze trasy A2 w kierunku Warszawy, w miejscowości Powodów Drugi w gminie Wartkowice (woj. łódzkie - red.). Kierowca został zbadany alkomatem, był trzeźwy - powiedział podkom. Adam Dembiński z Łódzkiej Policji w rozmowie z dziennikarzami Polsat News.

Tragiczny wypadek niedaleko Radomska. W wypadku zginęła 19-latka19-letnia pasażerka zginęła w wypadku. Kierowca wjechał w drzewo

Wypadek busa na autostradzie A2. Trzy osoby trafiły do szpitali

Sześć zastępów straży pożarnej pojawiło się na miejscu zdarzenia. Interweniowała również policja i trzy zastępy ratownictwa medycznego, a także śmigłowiec LPR. Cztery osoby zostały poszkodowane, a trzy z nich trafiły do szpitali w Poddębicach i Łodzi z licznymi potłuczeniami - informuje portal uniejow.net.pl. Wśród nich było dwoje dzieci w wieku 6 i 12 lat oraz dwie kobiety. Jedną z nich śmigłowiec przetransportował do szpitala, pozostali zostali przewiezieni karetkami do szpitali. Początkowo ruch na autostradzie był możliwy tylko prawym pasem, aktualnie utrudnienia na tym odcinku nie występują.

9-letni Oliwier spędził noc w towarzystwie bezdomnych. Matka z zarzutem porzucenia dzieckaZakopane. Pijana matka zostawiła 9-letnie dziecko z bezdomnymi

Więcej o: