Jej zwęglone zwłoki znalazł spacerowicz. Śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej może zostać przedłużone

Śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej prawdopodobnie zostanie przedłużone do końca marca przyszłego roku - dowiedziała się Gazeta.pl. Wniosek w tej sprawie trafił już do Prokuratury Krajowej.
Zobacz wideo Paweł Kowal w 10. rocznicę śmierci Jolanty Brzeskiej

Jolanta Brzeska była działaczką walczącą o prawa lokatorów. Walczyła m.in. o lokal w reprywatyzowanej kamienicy przy ul. Nabielaka 9 na warszawskim Mokotowie. 1 marca 2011 roku opuściła mieszkanie i już do niego nie wróciła. Jej zwęglone zwłoki znalazł spacerowicz na skraju Lasu Kabackiego.

Pierwsze śledztwo w tej sprawie zostało umorzone w 2013 roku z powodu niewykrycia sprawców. Kolejne wszczęto w 2016 roku.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Krzyż w klasie (zdjęcie ilustracyjne)Szczecin. Dyrektorka przedszkola zdjęła krzyże. Arcybiskup oburzony

Gazeta.pl: Śledztwo ws. śmierci Brzeskiej prawdopodobnie zostanie przedłużone

Śledztwo w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej trwa. Wcześniej zostało przedłużone do 30 września, ale już wiadomo, że nie zostanie zakończone do końca miesiąca.

"Uprzejmie informuję, że śledztwo w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej jest w toku. Prokurator nadzorujący postępowanie skierował wniosek o przedłużenie śledztwa do 31 marca 2023 roku. Cały czas gromadzony i weryfikowany jest materiał dowodowy dotyczący przyjętych wersji śledczych. Z uwagi na fakt, że czynności procesowe są w toku, nie jest możliwe udzielenie bardziej szczegółowych informacji" - przekazał Gazecie.pl - w zastępstwie rzecznika prasowego Prokuratury Regionalnej w Gdańsku - prokurator Remigiusz Signerski.

Jak dowiedziała się Gazeta.pl, wniosek o przedłużenie śledztwa został skierowany do Prokuratury Krajowej, jednak nie ma jeszcze decyzji PK w tej sprawie.

Magdalena Adamowicz - zdjęcie archiwalneSprawa Magdaleny Adamowicz wraca do sądu. Apelacja prokuratury

Więcej o: