Podlasie. Ponad 20 osób przecinało wstęgę na otwarciu dwóch km drogi. W tym minister i poseł PiS

We wtorek do użytku oddano dwukilometrowy odcinek drogi powiatowej łączącej Kokoszki i Guty w województwie podlaskim. Na uroczystym otwarciu pojawili się m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, poseł PiS Kazimierz Gwiazdowski oraz wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Głównym punktem wydarzenia było oczywiście przecięcie biało-czerwonej wstęgi. Do wzięcia nożyczek w swoje ręce nie zabrakło chętny - było ich tak wielu, że musieli stać w dwóch rzędach.
Zobacz wideo Andrzej Guła, prezes Polskiego Alarmu Smogowego gościem Zielonego Poranka

Jak informuje Podlaski Urząd Wojewódzki, nowy odcinek drogi powiatowej z Kokoszek (Gmina Wizna) do Gut (Gmina Piątnica) ma nawierzchnię asfaltową o szerokości sześciu metrów. Wykonano także pobocze z kruszywa łamanego, odwodnienie na całym odcinku, zjazdy, przebudowano dwa skrzyżowania, zamontowany również został fotoradar. Nowa droga kosztowała ponad 2,2 mln zł.

Uroczyste otwarcie drogi. Do przecięcia wstęgi było tak dużo chętnych, że musieli stać w dwóch rzędach 

Można się tylko domyślać, jak ważne było otwarcie tego dwukilometrowego odcinka drogi, skoro na uroczystości pojawił się m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski czy poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Gwiazdowski.

Otwarcie drogi przyciągnęło również wielu mieszkańców pobliskich terenów.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Głównym punktem tego wydarzenia było uroczyste przecięcie biało-czerwonej wstęgi. Chętnych do wzięcia nożyczki było bardzo wielu, bo aż 21. Było ich aż tak dużo, że na zdjęciach udostępnionych przez urząd wojewódzki widzimy, że niektóre osoby musiały stać w drugim rzędzie.

Po otwarciu fragmentu drogi goście otrzymali skromne upominki - ciasta i kosze wypełnione m.in. alkoholem.

Więcej o: