Pogoda. IMGW wydał alerty. Do Polski zbliża się cyklon. W weekend spadnie pierwszy śnieg?

Pogoda w weekend przyniesie nam sporą zmianę. Nad wschodnią Europę zbliża się cyklon, który spowoduje ochłodzenie. Sprowadzi też opady deszczu, silny wiatr, a gdzieniegdzie też burze z gradem. Ponadto w Tatrach może spaść śnieg.

Pogoda w najbliższych dniach ma przynieść w Polsce ochłodzenie. Oprócz niższej temperatury czekają nas jednak też inne zjawiska pogodowe, jak intensywne opady deszczu, silny wiatr, a nawet burze, przed którymi ostrzeżenia na piątek wydał IMGW. 

Zobacz wideo Jak walczyć z suszą? "Mniej żreć" [Next Station]

Pogoda. Alerty IMGW na piątek. Silny wiatr i silny deszcz z burzami 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne na piątek 16 września. Alerty przed silnym wiatrem obowiązują w województwach:

  • zachodniopomorskim (powiaty: Świnoujście, kamieński, gryficki, kołobrzeski, koszaliński, Koszalin, sławieński),
  • pomorskim (powiaty: słupski, Słupsk, lęborski, wejherowski, pucki, Gdańsk, Gdynia, Sopot, gdański, nowodworski). 

W wymienionych regionach prognozuje się wiatr i prędkości do 45 do 55 kilometrów na godzinę w porywach do 85 km/h. Alerty pozostaną ważne do godziny 20

21.10.2021. Jesień w Łodzi. Park ŹródliskaPrognoza długoterminowa. Początek zimy będzie cieplejszy od normy

Silny wiatr nie będzie w piątek jedynym zagrożeniem, przed którym ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Obowiązują bowiem również alerty przed silnym deszczem z burzami, które mogą wystąpić w województwach:

  • zachodniopomorskim (powiat sławieński), 
  • pomorskim (powiaty: słupski, Słupsk, lęborski, wejherowski, pucki). 

Synoptycy prognozują opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym od 20 do 35 mm. Miejscami może spaść grad. Alerty będą ważne do godz. 8 w sobotę. 

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Przymrozek (zdjęcie ilustracyjne)Prognoza pogody. Wrzesień minie pod znakiem przymrozków

Pogoda. Nadchodzi potężny cyklon. W górach może popadać śnieg 

Zgodnie z prognozą portalu dobrapogoda24.pl, ochłodzenie i zmiana pogody potowarzyszą nam co najmniej do końca tygodnia. Na zachodzie będzie zimniej, na południowym wschodzie możliwe będą opady deszczu, z kolei w Tatrach możliwe będą opady śniegu. 

Za zmianę aury odpowiada niż genueński, czyli cyklon, który obecnie wpływa na pogodę w Polsce i całej wschodniej Europie. 

Więcej o: