Przemysław Czarnek i pomysł na przedmiot BiZ oraz maturę... w grupach. "Nowość na skalę niespotykaną"

Przemysław Czarnek zapowiedział nowy przedmiot, który pojawi się w szkołach ponadpodstawowych. W przyszłości do HiT-u dołączy jeszcze BiZ - biznes i zarządzanie. Warto dodać, że w wielu szkołach uczniowie mieli już zajęcia z podstaw przedsiębiorczości.

W środę 14 września w gmachu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprezentowano raport Gov-Tech na temat nowego przedmiotu wymyślonego przez Przemysława Czarnka. Chodzi o przedmiot biznes i zarządzanie - w skrócie BiZ.

Zobacz wideo Przemysław Czarnek - człowiek, który nie ma wstydu i kobiet się nie boi

Przemysław Czarnek zapowiada maturę z nowego przedmiotu. BiZ na egzaminie ma mieć "zadania do rozwiązania w grupach"

Na wydarzeniu obecny był także minister edukacji i nauki, który wychwalał założenia nowego przedmiotu. - Chcemy, żeby na maturze przedmiot z rozszerzenia biznes i zarządzanie miał również wymiar praktyczny, czyli takie zadania rozwiązywane w grupach. Wydaje się, że to będzie nowość na skalę dotąd niespotykaną - powiedział Przemysław Czarnek. 

BiZ ma być wprowadzony do szkół ponadpodstawowych. Matura natomiast ma występować tylko na poziomie rozszerzonym. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Kalendarz na rok szkolny 2022/23. Kiedy egzaminy? - zdjęcie ilustracyjne Kalendarz szkolny 2022/23. Kiedy matura i egzamin ósmoklasisty 2023?

Zapowiedź przedmiotu miała miejsce już w styczniu 2022 roku. Przemysław Czarnek powiedział wówczas, że chciałby, by od 1 września 2023 roku postawy przedsiębiorczości zostały zastąpione biznesem i zarządzaniem. Jeśli plan ten się uda, to nowy przedmiot znalazłby się na maturze w 2027 roku. 

Przemysław Czarnek uważa, że w szkole za mało poświęca się uwagi na przedsiębiorczość. Konsultacje w sprawie nowego przedmiotu minister prowadził z rektorami uczelni ekonomicznych - poza SGH była to też Akademia Leona Koźmińskiego - oraz z przedstawicielami spółek giełdowych i pozagiełdowych. Nowego przedmiotu mają uczyć nauczyciele dotychczasowych podstaw przedsiębiorczości. 

Przemysław Czarnek Czarnek wytrząsnął z rękawa rozwiązanie braków kadrowych. Dwuprzedmiotowiec

Więcej o: