Barbara Nowak ma przeprosić ZNP. Uznała, że strajk nauczycieli to "metody, które stosują terroryści"

Decyzją warszawskiego sądu okręgowego Barbara Nowak musi przeprosić Związek Nauczycielstwa Polskiego. "Związek Nauczycielstwa Polskiego przepraszam także za moje stwierdzenie, jakoby organizujący strajk działacze ZNP wzorowali się na totalitarnych systemach, takich jak komunizm i faszyzm" - czytamy we fragmencie przeprosin, które mają pojawić się w mediach społecznościowych Nowak.

Sąd Apelacyjny oddalił apelację Barbary Nowak od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, który uwzględnił powództwo Związku Nauczycielstwa Polskiego o ochronę dóbr osobistych ZNP. Wyrok w tej sprawie zapadł w warszawskim sądzie okręgowym 2 września 2022 roku.

Zobacz wideo Czy polskie szkoły powinny uczyć obsługi broni? Pytamy posłankę Dziemianowicz-Bąk

Barbara Nowak musi przeprosić Związek Nauczycielstwa Polskiego

Barbara Nowak - na mocy wyroku wydanego 2 września 2022 roku przez Sąd Okręgowy w Warszawie -  została zobowiązana do opublikowania, na własny koszt, przeprosin skierowanych do Związku Nauczycielstwa Polskiego. Przeprosiny małopolskiej kuratorki oświaty mają pojawić się na stronie głównej serwisu internetowego wpolityce.pl oraz na profilu na Facebooku.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Wcześniej oświadczenie Barbary Nowak pojawiło się na stronie ZNP. Oto treść przeprosin, do publikacji których Barbara Nowak została zobowiązana prawomocnym wyrokiem sądu:

Niniejszym oświadczam, że moje twierdzenie, jakoby zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w kwietniu 2019 r. strajk był jednym z elementów konsekwentnie realizowanego planu destabilizacji Państwa Polskiego obejmującego m.in. alarmy bombowe w szkołach, jest twierdzeniem nieprawdziwym. Za podanie tej nieprawdziwej i naruszającej dobra osobiste Związku Nauczycielstwa Polskiego informacji Związek ten przepraszam.

- czytamy w przeprosinach Nowak opublikowanych na stronie związku. Małopolska kuratorka oświaty w dalszej części przeprosin ma stwierdzić także: "Związek Nauczycielstwa Polskiego przepraszam także za moje twierdzenie, jakoby organizujący strajk działacze ZNP wzorowali się na totalitarnych systemach takich jak komunizm i faszyzm".

Barbara Nowak o strajku nauczycieli: To metody, które stosują tylko terroryści

Decyzja sądu ws. Barbary Nowak dotyczyła jej wypowiedzi na temat strajku nauczycieli zorganizowanego przez ZNP, który rozpoczął się w kwietniu 2019 roku, a zakończył przed maturami. - To metody, które stosują tylko terroryści. To kolejne potwierdzenie, że trwające od 8 kwietnia akcje strajkowe w szkołach były elementem - nie pierwszym - konsekwentnie realizowanego planu destabilizacji państwa polskiego. Atak na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Czy jest jeszcze jakaś granica w walce o władzę? - powiedziała w wywiadzie opublikowanym na stronie wpolityce.pl 6 maja 2019 roku Barbara Nowak.

Więcej o: