Ruda Śląska. Nagrywali na TikToku relację z alkoholowej imprezy. Odwiedzili ich policjanci

W poniedziałek w nocy pijani rodzice z Rudy Śląskiej urządzili w mieszkaniu imprezę i transmitowali ją na TikToku, zapraszając kolejnych gości. Pod ich opieką było dwoje dzieci. Z zaproszenia skorzystali policjanci, a para trafiła do aresztu.

Policjanci z Rudy Śląskiej (woj. śląskie) dostali trzy zgłoszenia, dotyczące transmitowanej w serwisie TikTok relacji z libacji alkoholowej. W mieszkaniu, w którym odbywała się impreza, nietrzeźwi rodzice mieli pod opieką dwójkę małych dzieci, w tym niemowlę. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Picie alkoholu pomaga w walce z koronawirusem? Szkodliwy mit

Ruda Śląska. Transmitowali na TikToku zakrapianą imprezę. W tle widać było dzieci, w tym niemowlę 

Policjanci z Rudy Śląskiej pojechali pod wskazany przez osoby zgłaszające adres. "Małżeństwo i ich towarzysz w trakcie libacji alkoholowej prowadzili transmisję na TikToku, w której trakcie zapraszali kolejnych uczestników z alkoholem, podając adres. Obserwujący relację zauważyli, że w mieszkaniu przebywają małe dzieci, w tym niemowlę, a rodzice są pijani" - przekazuje asp.szt. Arkadiusz Ciozak z policji w Rudzie Śląskiej. Mężczyźni mieli w organizmie 1,8 promila alkoholu, a matka dzieci ponad 2 promile.

Różaniec (zdjęcie ilustracyjne)Sąd uchylił zakaz różańca podczas Marszu Równości w Katowicach

Ruda Śląska. Rodzicom grozi do pięciu lat pozbawienia wolności

Po przeprowadzonej interwencji dzieci zostały przekazane babci, która mieszka w tym samym bloku. Teraz sprawą zajmą się śledczy. Sąd rodzinny zadecyduje o dalszym losie dwójki dzieci. Zgodnie z art. 160 § 2 kodeksu karnego obojgu rodzicom za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, nad którym sprawowali opiekę, może grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

Dziecko w samochodzie (Zdjęcie ilustracyjne)Małopolska. Matka zostawiła dwoje małych dzieci w samochodzie

Więcej o: